Kwadrans na weekend

Skomentuj (17)

Restauracja Kwadrans w czasie pierwszego majowego weekendu przygotowała dla swoich gości jazzowo – klezmerskie klimaty, które zapewnią lubelskie zespoły – KlezmaFour i Soulsimilia.

KlezmaFour - to czwórka studentów Akademii Muzycznej wywodzących się z Lublina, którego żydowska przeszłość zainspirowała ich to wspólnego muzykowania w klimatach muzyki klezmerskiej. Zespół koncertuje od 1999 r. w kraju i za granicą. Ich występy przed publicznością cechuje żywiołowość wykonania i humor – muzycy bawią publiczność, ale także bawią się sami, prowadząc ze sobą nieustanny dialog muzyczny, co dało się zaobserwować także podczas jednego z plenerowych koncertów kazimierskich. W tym roku na IX Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" zdobył I Specjalną Nagrodę im. Czesława Niemena za wyróżniającą się kreację artystyczną.

 

Soulsimilia – to duet jazzowy, który budują wokalistka Kaja Tyzenhauz i pianista Maciej Pyc. Ich muzyczne drogi zeszły się w Lublinie w poszukiwaniu nowych rozwiązań i aranżacji dla muzyki, która ich pociąga i inspiruje, czyli jazzu, old & neo soulu, groove... Muzycy odchodzą od tradycyjnych sposobów grania standardów jazzowych i soulowych na rzecz nowoczesnych rytmów.

 

W kazimierskim Kwadransie Kaja Tyzenhauz wystąpi nie po raz pierwszy – dotąd pojawiała się jako solistka lubelskiej formacji jazzu tradycyjnego Old Jazz Players, z którą jest związana. Jako Panna Malaya udziela się wokalnie w live - acts (jazzy, house, d'n'b). Do tej pory współpracowała z wieloma Dj'ami z Lublina, Trójmiasta i Warszawy. Oprócz działalności muzycznej jest także DJ -ką i dziennikarką w lubelskim Radiu Centrum oraz Gazecie Wyborczej.


Maciej Pyc obecnie oprócz koncertowania z formacją Soulsimilia współpracuje z eksperymentalnymi grupami teatralnymi, ilustrując muzycznie ich spektakle. Wraz z warszawskimi muzykami pracuje również nad autorskim materiałem, oscylującym wokół jazzu i nowej elektroniki.

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Restauracja KWADRANS


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę