Kuncewiczówka zaprasza

Skomentuj (5)

zobacz więcej (7)

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym  - cieszy sie niesłabnącym powodzeniem. W niedawno otwartym muzeum literackim pojawiają się każdego miesiąca setki gości. Dużym zainteresowaniem cieszą się również organizowane tam imprezy. Zgodnie z wolą byłych gospodarzy prezentuje się "Pod Wiewiórką" kulturę "Sąsiadów".

Do tej pory zorganizowano wieczór ukraiński i białoruski, przyszedl więc czas na Rosję. W sobotę, 1 października 2005 roku, o godzinie 17, rozpocznie się spotkanie z profesorem Jerzym Pomianowskim - politykiem, publicystą, pisarzem i tlumaczem, który jest wybitnym znawcą problemów naszych wschodnich sąsiadów. Jego znakomita książka "Na wschód od Zachodu" (Rosner i Wspólnicy) będzie tego wieczoru promowana. Wieloletni przyjaciel Kuncewiczówki  - Leszek Długosz, muzyk, poeta i aktor zaśpiewa rosyjskie pieśni. Popieranie młodych artystów było kolejnym życzeniem Marii i Jerzego Kuncewiczów.  Nowe kierownictwo Kuncewiczówki zorganizowało zatem cykl Semper in altum (Zawsze wzwyż) prezentując licznym słuchaczom  kazimierskich instrumentalistów  - Rafała i Igora Michalskich oraz Karola Bartoszewicza (fortepian, altówka, skrzypce). Jesień natomiast należy do mlodych malarzy związanych z Kazimierzem: galeria u Kuncewiczów zaprasza na wystawę Tempus nostrum est (Czas należy do nas). Swoje obrazy pokazują Paulina Kalinowska, Michał Reszka i Dominik Jalowiński. Natomiast 15 października do Domu Kuncewiczów przybywa gość zza oceanu - prof. Krzysztof Ziarek z University at Buffalo. Utworzone "Pod Wiewiórką" wydawnictwo Klematis wydaje bowiem tom poezji profesora pt. Sąd dostateczny.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę