Kraken Klezmer Band znów U Fryzjera

Skomentuj (3)
Kolejnym gościem III Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej był Kraken Klezmer Band, który wczoraj ze swym koncertem wystąpił w Knajpie U Fryzjera. To kolejny koncert tej grupy w Kazimierzu.
W skład Kraken Klezmer Band wchodzą:  Marcin Jabłoński – akordeon; Stanisław Leszczyński – skrzypce; Damian Sobkowiak – kontrabas; Jarosław Wrona – akordeon i Rafał Zając – perkusja. Grupa ta powstała dzięki takim zespołom jak Kroke, Cracow Klezmer Band oraz dzięki Giorze Feidmanowi i wykonawcom muzyki bałkańskiej, w tym Goranowi Bregoviciowi. I właśnie ich utwory możemy odnaleźć w repertuarze "Krakenów". Komponują oni jednak także własne utwory, których można było posłuchać podczas wczorajszego koncertu.

Kazimierska publiczność zgromadzona w namiocie bardzo ciepło przyjęła zespół, który nie pierwszy raz występował w Knajpie u Fryzjera. Żwawe i pełne energii brzmienia sprawiały, że nogi same podrywały do tańca, choć kończyło się na oklaskach w rytm muzyki. Nie zabrakło również spokojnych i refleksyjnych melodii, które z kolei kołysały i wprowadzały w nastrój  zadumy. 

Kraken Klezmer Band oprócz tradycyjnych instrumentów muzycznych zaskakuje obecnością perkusji i drugiego akordeonu, co w muzyce klezmerskiej raczej się nie zdarza. A może właśnie te instrumenty sprawiają, że utwory wykonywane przez tą grupę łączą w sobie zarówno tradycję, jak i współczesność – nowoczesne brzmienia…

Fot. Mateusz Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę