Koncert na Trzecim Księżycu: Swiernalis

Zanim Swiernalis zagra 22 listopada na festiwalu „Wszystkie strony świata”, w najbliższą sobotę 29 października spotkamy tego nietuzinkowego artystę w Kazimierzu.

Ekskluzywny koncert Swiernalis zabrzmi w unikatowej,  pełnej magii i zabytkowej  przestrzeni kaźmierskich Jatek. Gospodarzem koncertu jest Trzeci Księżyc Lokalne Bistro, a formuła  tego  szczególnego wydarzenia muzycznego wypełniona będzie opowieściami o miłości, nocy i nadprzyrodzonej tajemnicy życia. Kameralna atmosfera i bezpośredni kontakt z artystami to okoliczności, które umożliwiają budowanie niesamowitej twórczej więzi. Takie są koncerty w Księżycu. Jednym słowem magia. Zapraszamy serdecznie.

Swiernalis to Paweł Swiernalis (ex. Lord & the Liar), 27-letni wokalista. Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty. To opowieści snute niskim głosem. To prawdziwa muzyczna uczta.

Jego debiutancki album wydało prestiżowe wydawnictwo Kayax, a w swoim życiu zagrał ponad 150 koncertów, w tym także świetnie przyjęty koncert w Korei Południowej na festiwalu Zandari Festa w Seulu. W tym roku też zdobył nagrodę za nieszablonową postawę artystyczną na festiwalu Fama w Świnoujściu i razem z Kevem Foxem i Smolikiem zamknął cykl koncertów Songwriter Łódź Festiwal.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia - kłótnie z kobietami, nocne przygody stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Muzycznie można by przypisać Swiernalisa do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka. Wystąpi w duecie z Szymonem Siwierskim - klawiszowcem i klarnecistą.

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro Mały Rynek 1 (zabytkowy budynek Jatek) Kazimierz Dolny
29 Października 2016
godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona, rezerwacje sms 502 722 432, Trzeci Księżyc
wstęp na koncert: 20 zł (w ramach biletu poczęstunek)

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę