Kolory kobiety

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Do końca kalendarzowej zimy w Galerii Mit Piwnica oglądać można wystawę malarstwa „Kolory kobiety” przygotowaną specjalnie na ósmego marca w ramach wydarzeń „Kazimierz bywa Kobietą”.

„Kolory kobiety” to temat, który podjęło 6 związanych ze środowiskiem Kazimierskiej kolonii Artystycznej 6 malarek: Marta Andała, Agnieszka Mitura, Elwira Woźniak, Monika Krzakiewicz oraz Jolanta Knap i Magdalena Rajska – Armata. Na obrazach – akty, abstrakcje, ale także koty czy pejzaże.


Ile jest kobiecości w pejzażu?


- Cała kobiecość jest w pejzażu! – śmieje się Agnieszka Mitura. – Wisła – moja odwieczna inspiracja - przecież też jest kobietą! Chodzi nie tyle o formę, o temat, ile o wrażliwość kobiecą. Już Jerzy Gnatowski podkreślał, że przy malowaniu ważna jest czułość – w traktowaniu tematu, głaskanie pędzlem – to jest też kwintesencja kobiecości. Czułość. I wtedy każdy temat przekazuje swoją energię.


 Wystawa przy okazji święta Kobieta podnosi temat kobiet – malarek, które oprócz tego, ze są artystkami, są także matkami, żonami z ich obciążonymi prozą życia.


- Chcemy zaakcentować, że są kobiety malarki, które tak samo włączają się w życie Kazimierskiej konfraterni Sztuki czy Kazimierza – mówi Marta Andała. – Zawsze się mówi o legendach – mężczyznach, ale kobiety np. Uta Gnatowska czy Małgorzata Piłat – mają w tym taki sam udział, tylko nie nadaje się temu rozgłosu.


Wystawę w Galerii Mit Piwnica oglądać można do 21 marca. W późniejszym terminie w galerii zobaczymy wystawę fotografii Maksa Skrzeczkowskiego, a także wystawę malarstwa Waldemara Żaczka i Moniki Krzakiewicz.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    To wszystko zależy od " różu".
    Myslę sobie, że w tak " artystycznym" miasteczku nikt z ARTYSTÓW nie odnosi się do tego rodzaju propozycji. Ile to mamy galerii? Napisałem GÓRNOLOTNIE "mamy". Sadzę, że nie MAMY zadnej. ONE takie zapyziałe, zawistne, wyalienowane z miasteczka. Takie ZERO?.

Mapa

Galerie

GALERIA MIT


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę