Kolejna kapela U Fryzjera

Skomentuj (12)
W sierpniu zeszłego roku po raz pierwszy w Knajpie U Fryzjera zabrzmiała muzyka klezmerska. Od tamtej pory odbyło się tu ponad sześćdziesiąt koncertów, a przybywają ciągle nowe kapele.

Młodzi muzycy chętnie grywają w tym miejscu. „Nie ma sceny, jest dość ciasno, ale między innymi właśnie ta bliskość słuchaczy tworzy znakomitą atmosferę. Nastrojowe wnętrza, żywiołowo reagująca publiczność i życzliwość właścicieli - wszystko to sprawia, że z prawdziwą przyjemnością  grywamy U Fryzjera” - mówi Max Młynek z kapeli Badchenes.

Pierwsza grupa jaka tu zagrała – Freilach, ma w dorobku płytę wydaną przez restaurację („U Fryzjera – Freilach”). W roku 2005 mieliśmy tu występ żywiołowych muzyków z „Čerĕ”, ze wspaniałą wokalistką Maruszką Natanson, grali też panowie z „Się Gra”, a ostatnio dwa znakomicie przyjęte koncerty dał „Rzeszów Klezmer Band”.

„Słyszałem, że jest to strefa przyjazna klezmerom” – powiedział nam kontrabasista kapeli „Di Kuzine” – Miłosz Madejski. „Chcemy to sprawdzić, choć nie mamy powodu by nie wierzyć naszym kolegom” – śmieje się Miłosz. „Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę, obiecuję, ze będzie ciekawie”.

Di Kuzine
Zespół powstał w 2005 roku. Obecny skład stanowią Miłosz Madejski - kontrabas, Adrian Czyżewski - gitara, Jakub Zaleski - skrzypce i Piotr Wierzchowski - klarnet. Repertuar zespołu stanowi tradycyjna muzyka żydowska. Młodzi klezmerzy wykonuja takie słynne utwory jak: "Hava Nagila", "Shalom" czy "Mazel tow" w swoich własnych aranżacjach. Nazwa Di Kuzine z języka Yiddish oznacza dosłownie "bracia". Swoje występy zaczynali na lubelskiej starówce. Obecnie zespół można usłyszeć i zobaczyć na żywo w lubelskich pubach i restauracjach. M.in. w Mandragora Jewish Pub, czy też w Winiarni u Dyszona.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę