Klepnij się na szkołę!

Weź udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych a przy okazji wesprzyj Społeczną Szkołę Podstawową w Skowieszynku. Po prostu, klepnij się na szkołę! Start już w najbliższą niedzielę, o godzinie 17.00.

Akcja „Klepnij się na szkołę!” to impreza charytatywna na rzecz Społecznej Szkoły w Skowieszynku. Zebrane fundusze umożliwią zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków i narzędzi do rozwoju a pedagogom komfort nauczania i możliwość korzystania  z nowych instrumentów edukacyjnych.

W najbliższą niedzielę, 12 maja o godzinie 17.00 w Teatrze Klepisko (Skowieszynek 15, gmina Kazimierz Dolny) rozpocznie się akcja „Klepnij się na szkołę!”. W ramach imprezy zaplanowano spektakl pt. „Ach te baby” w wykonaniu Teatru Retro, występ lubelskiego gitarzysty Mike'a Beera, potańcówkę oraz wiele innych atrakcji. Dodatkowo odbędzie się także kiermasz domowych ciast lokalnych gospodyń. 

Warto dodać, że biletem wstępu jest „cegiełka” w postaci darowanej dowolnej kwoty na rzecz szkoły.

Organizatorem akcji jest Teatr Klepisko, zaś partnerami Dom Chemika Puławski Ośrodek Kultury oraz Teatr Retro.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Sponsorem głównym jest Pensjonat „Joanna”. Patronem medialnym jest Kazimierski Portal Internetowy.

Program akcji „Klepnij się na szkołę”

Godz. 17.00 - spektakl „Ach te baby” Teatru Retro - Amatorski Teatr UTW powstał na bazie „ruchu przy muzyce”, którego prowadzenie zainicjowała pani Irena Pilaszewska. Zajęcia obejmujące gimnastykę, klasykę, relaksację, a z czasem także próby tańca, śpiewu stały się impulsem do pracy teatralnej. Pierwszym efektem tej pracy była premiera spektaklu „Wspomnienia” zrealizowana na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Później nadszedł czas na takie przedstawienia jak: „Sienkiewicz wśród nas”, „Tuwim” czy „Tak było”, które opowiadają historie z czasów wojny i nie tylko. W skład grupy teatralnej Teatru Retro wchodzi 40 aktorów - amatorów, a reżyserem i pomysłodawcą wszystkich działań jest pani Irena Pilaszewska. Planowany spektakl pt. „Ach te baby” poświęcony jest kobietom i ich ważnej roli, jaką pełniły na przestrzeni ostatnich stu lat. Podczas spektaklu nie zabraknie piosenek z lat 20. i 30., barwnego tańca i humorystycznych skeczów.
Godz. 18.15 - Mike Beer - lubelski gitarzysta. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 15 lat, w jego repertuarze znajdują się zarówno utwory własne jak i covery, w stylu fingerstyle (którym pasjonuje się od 5 lat) oraz percussive guitar.
Godz. 19.15 – potańcówka z Dj Brixx wraz z ogniskiem z kiełbaskami.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę