Kiersznowski czyta baśnie

Skomentuj (4)
Biblioteka Miejska zaprasza miłośników baśni na sobotnie spotkanie z bohaterami opowieści Charlesa Perraulta w interpretacji aktora scen warszawskich Krzysztofa Kiersznowskiego znanego z dużego i małego ekranu.
Krzysztof Kiersznowski w filmie występuje od 1976 r. Zazwyczaj są to role drugoplanowe, ale jego twarz – jak to bywa w przypadku aktorów charakterystycznych – trudno zapomnieć, gdy już się ją raz zobaczy. Z nazwiskiem, niestety, jest już dużo trudniej… Krzysztof Kiersznowski. Występuje w takich obrazach filmowych jak „Człowiek z marmuru”, „Kiler” czy „Tato”. Za role w filmach „Cześć Tereska” i „Statyści” zostaje nagrodzony Polską Nagrodą Filmową „Orzeł”. Nie stroni od telewizyjnych seriali. Gra i w „13 posterunku”, i w „Świecie według Kiepskich”, i w „M jak miłość”, i w „Na dobre i na złe”, i w „Kryminalnych”, i w „Fali zbrodni” oraz wielu, wielu innych. Ostatnio – w „Barwach szczęścia”.

W Kazimierzu pojawi się w nowej roli i przed nietypową dla niego publicznością – będzie dzieciom czytał baśnie Charlesa Perraulta. Organizatorzy zapewniają, że i dorośli miłośnicy kreacji aktorskich Krzysztofa Kiersznowskiego nie odejdą z tego spotkania zawiedzeni – po „chwili z bajką” przewidziano spotkanie z aktorem.

W ten sposób Biblioteka Miejska otwiera cykl spotkań ze znanymi ludźmi, którzy będą tu przed najmłodszą publicznością interpretować dzieła literatury dziecięcej. Spotkaniom towarzyszyć będą wystawy najpiękniejszych ilustracji książkowych. W tym tygodniu ich bohaterami będą Tomcio Paluch i Kot w Butach.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 marca o godz. 11.30. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę