Kazimierz wśród najpiękniejszych polskich starówek

Skomentuj (3)

Kazimierz Dolny gości w rankingu dziesięciu najpiękniejszych polskich starówek, przygotowanym przez firmę Skyscanner. Czym nadwiślańskie Miasteczko urzekło twórców zestawienia?

Skyscanner – znana na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów – przygotowała ranking 10 starówek polskich miast. W zestawieniu znalazły się zarówno wielkie miasta, jak i małe miasteczka. Liczyło się piękno ukryte w starych, fantazyjnie zdobionych czy też kolorowych kamienicach, niepowtarzalny klimat i „to coś”, które rozkochuje w sobie zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Czy jest możliwe, by na liście zabrakło kazimierskiego Rynku, wąskich uliczek wyłożonych kocimi łbami i tych wszystkich pięknych kamienic umiejscowionych w samym sercu Miasteczka? Zdecydowanie nie!

- Kazimierz Dolny, a w szczególności jego najstarsza część ma w sobie nieodparty urok –piszą twórcy rankingu. – Może o tym świadczyć nie tylko ogromna popularność wśród artystów i intelektualistów, którzy uwielbiają tu tworzyć, ale i kariera telewizyjno – filmowa. Miasto zagrało w kultowym serialu przygodowym "Podróż za jeden uśmiech" i we współczesnym "Na dobre i na złe". Pośród XVII-wiecznych kazimierskich kamienic od dekady w miesiącach letnich przechadzają się kinomaniacy, przyjeżdżający na organizowany w Kazimierzu festiwal "Dwa Brzegi".

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Gdańsk, a zaraz po nim Poznań i Kraków. Oprócz tych trzech miast i nadwiślańskiego Miasteczka, które w zestawieniu uplasowało się na miejscu szóstym, pojawiły się tam także: Warszawa, Sandomierz, Wrocław, Zamość, Toruń oraz Szczecin. Jak zastrzega firma Skyscanner, jest to jedynie subiektywne zestawienie najbardziej czarujących starych miast w Polsce. Zapewne każdy z nas ułożyłby go zupełnie inaczej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • klient161909
  Lepiej wygląda bez tych ogródków reklamujących piwo a zajmujących 1/3 pow.rynku.
  • Zdzisław król
   Też tak uważam, te ogródki powinny być poza rynkiem, bo to żadna atrakcja.
 • pijany znad Grodarza
  Ach. Ach. Ach.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę