Kazimierz w technice origami (video)

Skomentuj (1)

W najbliższy weekend w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym odbędzie się V Konwencja Polskiego Towarzystwa Origami. Dla zwiedzających otwarta zostanie również wystawa Origami – starej wschodniej sztuki tworzenia figurek z papieru. Zapraszamy!

Origami jest starą wschodnią sztuką tworzenia figurek z papieru, składanego bez nacinania i klejenia. Korzenie sztuki sięgają do starożytnych Chin, w których sztuka tac narodziła się wraz z wynalezieniem papieru. Origami rozwija artystycznie i uwrażliwia na piękno otaczającego świata, a jednocześnie nie jest zbyt wymagające, przez co każdy może rozwijać pasję w dowolnym tempie i czasie. Zaletą jest też to, że origami nie jest kosztowne, bo przecież składać można nawet ze zwykłej kartki papieru.

W dniach 18 - 20 czerwca (piątek – niedziela) w Kazimierzu Dolnym odbędzie się V Konwencja Polskiego Towarzystwa Origami. Wystawa, jak i warsztaty będą miały miejsce w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS przy ul. Nadwiślańskiej 9.

Przez te trzy dni sympatycy tej jakże szlachetnej sztuki, sprawdzać będą czy rzeczywiście "papier wszystko zniesie". Mimo tego, iż Konwencja jest skierowana w głównej mierze do członków PTO, dla osób z zewnątrz są również przewidziane pewne atrakcje. Jakie? W sobotę od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach origami dla początkujących. Dodatkowo przez dwa dni – sobotę i niedzielę - będzie można oglądać wystawę prac origami przygotowaną przez najlepszych origamistów w Polsce. Będzie również możliwość zapisania się do stowarzyszenia.

Specjalnym gościem konwencji będzie David Brill – słynny origamista brytyjski z British Origami Society, który interesuje się również malarstwem. Wielce prawdopodobne więc, że na wspólnym spotkaniu będzie można poznać tajniki więcej niż jednej sztuki. Będzie można także obejrzeć wystawę prac tego artysty.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • organista
    Techniki origamiczne są super to ważna nauka dla ludzkości proponuję powołać katedre nauk origamonogamicznych w Kazimierzu nad Wisłą

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę