Kazimierz w RMF FM

Skomentuj (3)

W sobotnie przedpołudnie na kazimierskim Rynku pojawił się wóz transmisyjny RMF FM. Słuchacze tej stacji radiowej przez cały dzień co godzinę słuchali zaś „Faktów” nadawanych z Kazimierza Dolnego.

Radio RMF FM odwiedza polskie miasta i miasteczka, z których słuchamy specjalnych wydań „Faktów z Twojego Miasta”. Tym razem wóz transmisyjny przyjechał do Kazimierza Dolnego. O czym można było usłyszeć w radiu?

- Najchętniej opowiedziałbym o wszystkim, jednak wtedy musiałbym spędzić tu kilka dni – mówi prowadzący program Krzysztof Kot, dziennikarz RMF FM. – Tak więc wybrałem kilka kluczowych miejsc. Przede wszystkim Rynek, który jest naprawdę niesamowity, dzięki drewnianym dachom i pięknie zdobionym kamienicom. Kazimierski Rynek według mnie sam w sobie jest atrakcją i wiele można by na jego temat opowiedzieć.

Oprócz tego w „Faktach z Twojego Miasta” usłyszeliśmy parę słów o Wzgórzu Zamkowym, Górze Trzech Krzyży, Kościele Farnym, kazimierskich galeriach sztuki oraz kogutach, bez których nie powinno się z Kazimierza wyjeżdżać.

Jak reporterzy RMF FM przygotowują się do tego specjalnego wydania faktów?

- „Fakty z Twojego Miasta” polegają na tym, że rozmawiamy z ludźmi, których spotykamy w danej miejscowości – tłumaczy Krzysztof Kot. - Bo to ludzie tworzą klimat tego Miasteczka i potrafią wskazać ciekawe miejsca, opowiedzieć niezwykłe historie.

Gdzie reporterzy RMF FM pojadą w następną sobotę? Tego dowiemy się w najbliższy czwartek. Zadecydują – podobnie jak w przypadku Kazimierza – miłośnicy danego miejsca, którzy wezmą udział w głosowaniu na stronie RMF FM.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  Ależ nie. To pytanie o Burmistrza, ale On na pytania mieszkańców nie odpowiada, a Redakcji CO INNEGO.
  Zreszta. Do dzisiaj wydawało mi sie, że tego rodzaju dziennikarstwo temu ma służyć. Podsłuchy wykluczam.
 • Redakcja
  Szanowny panie, to jest pytanie do redakcji RMF FM.
 • pijany znad Grodarza
  Znowu do Redakcji pytanie.
  Jakie warunki stawia Radio , w tym przypadku RMF FM, by " nadać" program o konkretnym mieście.
  Samo " wygranie" plebiscytu nie przekonuje mnie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę