Kazimierz w RMF FM

Skomentuj (3)

W sobotnie przedpołudnie na kazimierskim Rynku pojawił się wóz transmisyjny RMF FM. Słuchacze tej stacji radiowej przez cały dzień co godzinę słuchali zaś „Faktów” nadawanych z Kazimierza Dolnego.

Radio RMF FM odwiedza polskie miasta i miasteczka, z których słuchamy specjalnych wydań „Faktów z Twojego Miasta”. Tym razem wóz transmisyjny przyjechał do Kazimierza Dolnego. O czym można było usłyszeć w radiu?

- Najchętniej opowiedziałbym o wszystkim, jednak wtedy musiałbym spędzić tu kilka dni – mówi prowadzący program Krzysztof Kot, dziennikarz RMF FM. – Tak więc wybrałem kilka kluczowych miejsc. Przede wszystkim Rynek, który jest naprawdę niesamowity, dzięki drewnianym dachom i pięknie zdobionym kamienicom. Kazimierski Rynek według mnie sam w sobie jest atrakcją i wiele można by na jego temat opowiedzieć.

Oprócz tego w „Faktach z Twojego Miasta” usłyszeliśmy parę słów o Wzgórzu Zamkowym, Górze Trzech Krzyży, Kościele Farnym, kazimierskich galeriach sztuki oraz kogutach, bez których nie powinno się z Kazimierza wyjeżdżać.

Jak reporterzy RMF FM przygotowują się do tego specjalnego wydania faktów?

- „Fakty z Twojego Miasta” polegają na tym, że rozmawiamy z ludźmi, których spotykamy w danej miejscowości – tłumaczy Krzysztof Kot. - Bo to ludzie tworzą klimat tego Miasteczka i potrafią wskazać ciekawe miejsca, opowiedzieć niezwykłe historie.

Gdzie reporterzy RMF FM pojadą w następną sobotę? Tego dowiemy się w najbliższy czwartek. Zadecydują – podobnie jak w przypadku Kazimierza – miłośnicy danego miejsca, którzy wezmą udział w głosowaniu na stronie RMF FM.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  Ależ nie. To pytanie o Burmistrza, ale On na pytania mieszkańców nie odpowiada, a Redakcji CO INNEGO.
  Zreszta. Do dzisiaj wydawało mi sie, że tego rodzaju dziennikarstwo temu ma służyć. Podsłuchy wykluczam.
 • Redakcja
  Szanowny panie, to jest pytanie do redakcji RMF FM.
 • pijany znad Grodarza
  Znowu do Redakcji pytanie.
  Jakie warunki stawia Radio , w tym przypadku RMF FM, by " nadać" program o konkretnym mieście.
  Samo " wygranie" plebiscytu nie przekonuje mnie.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę