Kazimierskie Święto Jesieni

Skomentuj (6)
W niedzielę 18 września na nadwiślańskich przedmieściach Kazimierza Dolnego przed Muzeum Przyrodniczym odbędzie się VII już edycja Święta Jesieni. Głównym punktem programu będzie doroczna wystawa „Z lasów, pól i ogrodów”.

Organizatorzy kazimierskiego „Święta Jesieni” – Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Lubelski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VII edycji Święta Jesieni, które odbędzie się w niedzielę, 18 września 2005 r.

Głównym punktem programu będzie jak dotychczas wystawa „Z lasów, pól i ogrodów”, na której prezentowane będą warzywa, owoce, kwiaty, zioła, miody, grzyby, domowe przetwory oraz potrawy regionalnej kuchni. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja oraz drobna sprzedaż wystawianych darów jesieni. Najładniejsze stoiska zostaną nagrodzone.

Wystawa ta jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich naszej gminy i całego regionu. Organizatorzy zapraszają więc wszystkich chętnych do udziału. Zgłoszenia można przesyłać na adres Muzeum jeszcze do 12 września.
tel. (0-81) 8810326.

Święto Jesieni przyciąga co roku wielu miejscowych i turystów. To okazja do uzupełnienia nie tylko piwnicznych zapasów, czasem do nabycia prawdziwych pamiątek z Kazimierza, skosztowania regionalnych potraw oraz po prostu – do towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu przy dźwiękach ludowej muzyki. Festyn trwać będzie od 10 do 16.

Zapraszamy do Kazimierza!

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę