Kazimierskie Inspiracje 2012

Skomentuj (3)

Chcesz choć przez chwilę odetchnąć? Zapomnieć o troskach dnia codziennego? Przeżyć coś niesamowitego? Zapraszamy na Festiwal Kazimierskie Inspiracje, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal Kazimierskie Inspiracje to cykl spotkań, warsztatów, koncertów, gdzie zobaczyć można artystów z różnych krajów. Organizatorem festiwalu jest fundacja Mars, Wenus i Zdrowie. Tegoroczna edycja będzie już czwartą.

Co czeka nas w tym roku?

 

Jeśli są Państwo przeniknięci troskami dnia codziennego, zapraszamy na Gong Pudża, które odbędzie się 14 lipca o 21.30. Wibracje gongu pozwolą Państwu się odstresować i poczuć bardziej witalnymi.

 

Czy któryś z tych tańców będziemy mieli odwagę wypróbować, chodząc po rozżarzonych węglach? Taką możliwość będą Państwo mieli 14 lipca podczas warsztatów ”Skąpani w ogniu – skapani w zdrowiu” (impreza odwołana). Umiejętność chodzenia w płomieniach uważano dawniej za nadprzyrodzoną zdolność dostępną mistykom i ludziom o czystych sercach. Organizatorzy twierdzą, że tej sztuki z powodzeniem może spróbować każdy, przy okazji poprawiając swój stan zdrowia i psychiki.

 

Będziemy mogli skorzystać także z warsztatów TaKe TiNy, które odbędą się w dniach 4-5 sierpnia. Jest to medytacyjny proces w grupie, gdzie każdy dzięki sile rytmu może zyskać energię i odprężyć się.

Dla wszystkich tych, którzy chcą pomedytować w tańcu, w dniach 24 – 26 sierpnia polecamy Jangi Misterium Ruchu Medytacja w Tańcu, które poprowadzi Łukasz Jasielski. Nie tylko sami doświadczymy przyjemności z zaangażowania naszego ciała w taniec, ale również poznamy wiele wyrafinowanych układów tanecznych.

Festiwal potrwa do 2 września. Zapraszamy więc do Kazimierza. To dobra okazja, by pozyskać energię na cały rok pracy. Oto, co nas czeka:

14 lipca godz.17.00
"Skąpani w ogniu, skąpani w zdrowiu". Rytuał „Biegania po ogniu” – Lucjan Parafinowicz. (impreza odwołana)

14 lipca godz. 21.30
Gong Pudża – Sławomir Sówka i Izabela Wołowiec.

18-20 lipca
"Ja To Twój Rytm, Ty To Mój Rytm". Warsztaty grania na bębnach – Słoma

20 - 21 lipca
Taniec przy bębnach na żywo – Słoma

4 – 5 sierpnia
Rytm w nas. Warsztaty TaKe TiNy – Markus Sovik

11 -15 sierpnia
Trening Mistrza Gongu – Sławomir Sówka

17 -19 sierpnia
"Bez korzeni nie ma skrzydeł". Warsztaty dla mężczyzn. – Sławomir Sówka

24 – 26 sierpnia
Jangi Misterium Ruchu, Medytacja w Tańcu. – Łukasz Jasielski

1-2 września
Warsztat choreoterapii – Katarzyna Ziemer

Ponadto: Kąpiele w dźwiękach gongu w terminach:

6 i 7 lipca godz. 20.00
13 lipca godz. 18.00 i 20.00
10, 11, 12, 13, 14, 15 sierpnia godz. 19.00

 

Większość imprez będzie miała miejsce w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Uczestnictwo - po uprzednim zgłoszeniu. Wszystkie warsztaty są odpłatne.

 

Zapisy i informacje: Mars, Wenus i Zdrowie, tel. 509 477 355, info@mars-wenus.pl

 

Tekst: Patrycja Filiks

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  Oj niedobrze. Strasznie utyskujemy. Jest taka piosenka Igi Cembrzyńskiej: " ..... będzie lepiej".
  Dość malkontenctwa. Mam racje malkontent?.
 • Gość
  Na początek festiwalu trzeba wysprzątać miasto żeby bębny nie podnosiły tumanów kurzu,może to zakłócić aurę i spowodować niekorzystne wibracje.
  Można by zaprosić grupę muzyczną która gra szczotkami różnej wielkości wyszurowując niezłe kawałki melodyczne koncertują teraz w Kanadzie.
 • tak sobie myślę
  Czy festiwal jest utajniony?
  Trzeba chyba nasłuchiwać bębnów, żeby tam trafić, jak w buszu.
  Może jakieś adresy?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę