Kazimierskie Inspiracje 2012

Skomentuj (3)

Chcesz choć przez chwilę odetchnąć? Zapomnieć o troskach dnia codziennego? Przeżyć coś niesamowitego? Zapraszamy na Festiwal Kazimierskie Inspiracje, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal Kazimierskie Inspiracje to cykl spotkań, warsztatów, koncertów, gdzie zobaczyć można artystów z różnych krajów. Organizatorem festiwalu jest fundacja Mars, Wenus i Zdrowie. Tegoroczna edycja będzie już czwartą.

Co czeka nas w tym roku?

 

Jeśli są Państwo przeniknięci troskami dnia codziennego, zapraszamy na Gong Pudża, które odbędzie się 14 lipca o 21.30. Wibracje gongu pozwolą Państwu się odstresować i poczuć bardziej witalnymi.

 

Czy któryś z tych tańców będziemy mieli odwagę wypróbować, chodząc po rozżarzonych węglach? Taką możliwość będą Państwo mieli 14 lipca podczas warsztatów ”Skąpani w ogniu – skapani w zdrowiu” (impreza odwołana). Umiejętność chodzenia w płomieniach uważano dawniej za nadprzyrodzoną zdolność dostępną mistykom i ludziom o czystych sercach. Organizatorzy twierdzą, że tej sztuki z powodzeniem może spróbować każdy, przy okazji poprawiając swój stan zdrowia i psychiki.

 

Będziemy mogli skorzystać także z warsztatów TaKe TiNy, które odbędą się w dniach 4-5 sierpnia. Jest to medytacyjny proces w grupie, gdzie każdy dzięki sile rytmu może zyskać energię i odprężyć się.

Dla wszystkich tych, którzy chcą pomedytować w tańcu, w dniach 24 – 26 sierpnia polecamy Jangi Misterium Ruchu Medytacja w Tańcu, które poprowadzi Łukasz Jasielski. Nie tylko sami doświadczymy przyjemności z zaangażowania naszego ciała w taniec, ale również poznamy wiele wyrafinowanych układów tanecznych.

Festiwal potrwa do 2 września. Zapraszamy więc do Kazimierza. To dobra okazja, by pozyskać energię na cały rok pracy. Oto, co nas czeka:

14 lipca godz.17.00
"Skąpani w ogniu, skąpani w zdrowiu". Rytuał „Biegania po ogniu” – Lucjan Parafinowicz. (impreza odwołana)

14 lipca godz. 21.30
Gong Pudża – Sławomir Sówka i Izabela Wołowiec.

18-20 lipca
"Ja To Twój Rytm, Ty To Mój Rytm". Warsztaty grania na bębnach – Słoma

20 - 21 lipca
Taniec przy bębnach na żywo – Słoma

4 – 5 sierpnia
Rytm w nas. Warsztaty TaKe TiNy – Markus Sovik

11 -15 sierpnia
Trening Mistrza Gongu – Sławomir Sówka

17 -19 sierpnia
"Bez korzeni nie ma skrzydeł". Warsztaty dla mężczyzn. – Sławomir Sówka

24 – 26 sierpnia
Jangi Misterium Ruchu, Medytacja w Tańcu. – Łukasz Jasielski

1-2 września
Warsztat choreoterapii – Katarzyna Ziemer

Ponadto: Kąpiele w dźwiękach gongu w terminach:

6 i 7 lipca godz. 20.00
13 lipca godz. 18.00 i 20.00
10, 11, 12, 13, 14, 15 sierpnia godz. 19.00

 

Większość imprez będzie miała miejsce w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Uczestnictwo - po uprzednim zgłoszeniu. Wszystkie warsztaty są odpłatne.

 

Zapisy i informacje: Mars, Wenus i Zdrowie, tel. 509 477 355, info@mars-wenus.pl

 

Tekst: Patrycja Filiks

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  Oj niedobrze. Strasznie utyskujemy. Jest taka piosenka Igi Cembrzyńskiej: " ..... będzie lepiej".
  Dość malkontenctwa. Mam racje malkontent?.
 • Gość
  Na początek festiwalu trzeba wysprzątać miasto żeby bębny nie podnosiły tumanów kurzu,może to zakłócić aurę i spowodować niekorzystne wibracje.
  Można by zaprosić grupę muzyczną która gra szczotkami różnej wielkości wyszurowując niezłe kawałki melodyczne koncertują teraz w Kanadzie.
 • tak sobie myślę
  Czy festiwal jest utajniony?
  Trzeba chyba nasłuchiwać bębnów, żeby tam trafić, jak w buszu.
  Może jakieś adresy?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę