Jazz przed klezmerami

Skomentuj (5)
Zanim zagrają klezmerzy Knajpa U Fryzjera proponuje swoim gościom 12 lipca o godz. 21.00 koncert jazzowy w wykonaniu International Jazz Ensemble, który tworzą muzycy - wykładowcy 38. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach.
Warsztaty Jazzowe w Puławach są bezpośrednią kontynuacją Warsztatów w Chodzieży zainicjowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 roku. Jest to najstarsze i najbardziej popularne przedsięwzięcie tego typu w Polsce - od lat bardzo wysoko oceniane również przez IAJE – International Association for Jazz Education, której członkowie wchodzą w skład kadry nauczycielskiej tegorocznej imprezy. W tym roku potrwają od 10 do 20 lipca.

Trzeciego dnia trwania warsztatów - w sobotę 12 lipca – czwórka wykładowców puławskich warsztatów jazzowych zagra w Kazimierzu jako International Jazz Ensemble w składzie:

Adrean Farrugia – piano (Toronto, Canada)
Sundar Viswanathan – sax (Ooty, India)
Jurek Glod – drums (Boston, USA)
Piotr Rodowicz – (Warsaw, Poland)

Piotr Rodowicz, który podczas warsztatów prowadzi zajęcia z teorii improwizacji, występował już w Kazimierzu niejednokrotnie podczas pierwszych edycji Lata Filmów. Tamte koncerty były efektem nieoficjalnej współpracy pomiędzy wykładowcami warsztatów jazzowych w Puławach, a organizatorami kazimierskich imprez. Inicjatywa warta wznowienia – co już w piątek stanie się faktem na nowo.

Zapraszamy więc w sobotę 12 lipca o godzinie 21.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem w Knajpie U Fryzjera.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę