Jazz na Trzecim Księżycu

Skomentuj (2)

Jazz na Trzecim Księżycu tym razem zabrzmi szczególnie. Najbliższa muzyczna sobota odbędzie się pod znakiem kwartetu Aleksandry Kutrzepy. Odwaga, smak, energia, przestrzeń. Jazz. Piękne spotkanie trzeciego stopnia. Trzeci Księżyc jazzowo…

Zespół tworzy grupa przyjaciół. Założycielem i pomysłodawcą powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo, Aleksandra i Robert Kutrzepowie. Pozostali członkowie zespołu to Bartłomiej Garczyński - gitara elektryczna oraz Michał Studniarek - gitara basowa.

Wszyscy muzycy posiadają wyższe wykształcenie muzyczne w zakresie stylistyki jazzu i muzyki estradowej. Mają także na swoim koncie udział w warsztatach muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną, m. in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st., są współorganizatorami wydarzeń kulturalnych w Lublinie, m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce.

Repertuar zespołu to kompozycje autorskie zmierzające w kierunku, który dyktowany jest przez nieograniczoną wyobraźnię i związaną z nią przestrzeń. Muzyka artystów charakteryzuje się wirtuozerią, nowatorskimi rozwiązaniami harmonicznymi, melodyką, perfekcyjnością i precyzją.

Tematy kompozycji mimo trudności wynikającej ze specyfiki tego konkretnego gatunku muzycznego są bardzo melodyjne, obrazowe, a zarazem nieprzewidywalne. Przez długi czas zespół pracował nad wspólnym brzmieniem, które odgrywa dla każdego z członków priorytetową rolę. Aktualnie grupa prowadzi aktywną działalność koncertową i planuje wydanie debiutanckiej płyty.

Trzeci Księżyc - zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
Aleksandra Kutrzepa Quartet
sobota, 14 stycznia 2017

godzina: 20.00
dla artystów: 20 zł
liczba miejsc ograniczona przestrzenią
rezerwacje: sms 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
(@pijany znad Grodarza – miejsce zarezerwowane ever:))

Wkrótce:
20 stycznia Jazz in Duo koncert (PL) (jazz)
28 stycznia Henry No Hurry (PL) (songwriter)
3 lutego Skye Streve (USA) (songwriter)
4 lutego USG (PL) (jazz)
11 lutego By Proxy (PL) (alternative)
18 lutego PKS (PL) (komedia)
25 lutego Madame JaenPierre (PL) (jazz)
4 marca Paweł Szymański (PL) (road music)
11 marca Kuba Kusior (PL) (songwriter)
18 marca Dima Gorelik (ISR) (new guitar jazz music)


Tekst, foto: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę