Idzie jesień

Tegoroczne lato powoli się kończy. Wielkimi krokami zbliża się jesień. Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym jak co roku będzie nową porę roku witać, tradycyjnie organizując Święto Jesieni.

Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym organizowane jest już po raz piętnasty. Wydarzenie to cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i turystów, którzy zaopatrują się w jednym miejscu z przetwory owocowe i warzywne, suszone kwiaty, grzyby oraz różnego rodzaju pamiątki. Tradycyjnie, podczas imprezy odbędzie się plenerowa wystawa zatytułowana "Z lasów, pól i ogrodów", której towarzyszyć będzie degustacja i drobna sprzedaż produktów. Do udziału w Święcie Jesieni zostali zaproszeni lokalni twórcy ludowi oraz kapele z terenu Lubelszczyzny, które nadadzą wydarzeniu wyjątkowy charakter.

- Święto Jesieni, nawiązujące do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy – piszą organizatorzy. – Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

Zapraszamy więc do Kazimierza Dolnego. Piętnasta edycja Święta Jesieni odbędzie się już 22 września, w niedzielę, w godzinach od 9:00 do 16:00 przed Muzeum Przyrodniczym – oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym ul. Puławska 54.

 

W programie:

godz. 09.00 – Msza św. w kazimierskiej Farze
godz. 10.00 – inauguracja 15. Święta Jesieni na placu przed Spichlerzem Ulanowskich (ul. Puławska 54)

godz. 10.00-16.00 – wystawa plenerowa „Z lasów, pól i ogrodów”
godz. 10.00-16.00 – występy kapel ludowych
godz. 10.00-16.00 – zwiedzanie oddziału Muzeum Przyrodnicze w cenie biletu ulgowego, zabawy dla dzieci
godz. 11.00-11.30 – występ Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Powiśloki”
godz. 12.00-12.30 – konkurs z nagrodami dla zwiedzających
godz. 13.30-14.00 – konkurs wiedzy o Muzeum Nadwiślańskim
godz. 14.30-15.00 – rozstrzygnięcie konkursów kulinarnych i na najładniejsze stoisko
godz. 15.00 – zasadzenie drzewka jubileuszowego
godz. 16.00 – zakończenie imprezy

 

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę