I Parada Psów w Kazimierzu

Skomentuj (19)

zobacz więcej (9)

W związku z tym, że 4 października ogłoszono Światowym Dniem Zwierząt, któremu patronuje święty Franciszek, na kazimierskim rynku pod pomnikiem kundla Werniksa zebrała się w sobotę grupa miłośników rasowych i kundlowatych czworonogów.
W imprezie, zorganizowanej przez miłośników zwierząt – Elżbietę Kmitę – historyka sztuki oraz Bogdana Markowskiego – artystę rzeźbiarza, uczestniczyły władze miasta Kazimierza oraz komendanci Policji z Kazimierza i Puław.

W czasie przemówień przypomniano historię uwiecznionego na pomniku króla kazimierskich kundli – psa Werniksa, którym zaopiekował się malarz Zbyszek Szczepański. Nic więc dziwnego, że pies na pomniku siedzi na malarskiej palecie. „Autentyczne są tu odciski łap prawdziwego Werniksa, którego już nie ma od 16 lat.” – mówił autor pomnika Bogdan Markowski.

Psia parada wyruszyła spod pomnika psa Werniksa na plac rekreacyjny nad Wisłą, gdzie odbył się pokaz tresury psów policyjnych. Dzieci rysowały podobizny czworonogów, które zostaną opublikowane w czasopiśmie „Cztery Łapy”. Imprezę zakończył poczęstunek – psy udekorowane żółtymi wandamkami Pedigree miały okazję skosztować tortu z kostek Pedigree ufundowanego przez Kurier Lubelski.

Podobne obchody Światowego Dnia Zwierząt odbyły się w miastach takich jak: Kraków, Poznań, Sułkowice czy Warszawa, które mają swoje figury psich bohaterów.

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • kuk (gość)
  wuj sie pisze przez u
 • Tamara
  Anonimie I - jmprezy przez ''i'' , tak samo jch przez "i" !!!
  jarek mi.... 16 lat - swojmi przez "i" !
  ktoś - a ty , nie Aninimie tylko Anonimie !
  kocie futro - to bez sensu
  Anna - zgadzam się z tobą
  jarek mił... - z tobą też się zgadzam
  Ola - ja nie wiem spytaj się w Kazimierskim informatorze
  Jarek 16lat - znowu zmieniłeś nick ?????!!!!
  azor - żaden pies nie umie korzystać z komputera
  Jarek Mił... - po I rzeczywiście Szczepanek , po II może to jest pan a nie pani
  anonim II - nie znasz się na ortografii ponieważ wój pisze się przez "u"
  karol - i co z tego ???
  kora - zgadzam się z tobą
  STRYJ - powinieś być klaunem w cyrku! nigdy się tak nie rozbawiłam!
  Tadek - nareszcie ktoś z rozumkiem
  Bucio z wlascielami - czy przypadkiem twój mąż nie jest na I zdjęciu z lewej w środkowym rzędzie?

  koniec tradycyjnych komentarzy o ludziach na forum
  teraz na temat:
  Parada Psów im się należy tak jak nam Dzień Kobiety , Dzień chłopaka i Dzień dziecka !!
  Walczmy o wolność psów!
  a Karol niech się wypcha tą psią osobowością
  heheheheheheheheheheheh

 • Bucio z wlascielami (gość)
  Super Bylam tam na wczasach z Wroclawia szkoda ze na zdjeciu nie ma mojego kochanego Brutuska 30 cm ale za to jest moj maz z zoltym balonem.W czasie pokazow po strzalach moj dzielny Bucio dal dyla w krzaki ale na szczescie sie znalazl nie szkosztowal za to tortu ze strachu, ale ma chusteczke na pamiatke.Pozdrawiamy
 • Tadek
  Z dwojga złego lepszy jest ktoś, kto ma coś do powiedzenia, a nie potrafi tego napisać, od poprawnie piszącego idioty. Oczywiście najgorszym przypadkiem jest idiota niepiśmienny, ale na szczęście tacy tu nie trafiają. Podsumowując: nie zaszkodzi przed wysłaniem komentarza sprawdzić błędów. To tylko dobrze będzie świadczyło o autorze. A pieski i tak są cudowne!
 • STRYJ (gość)
  Jedno drugiego nie wyklucza. Ewelina, zwariowałaś z tym WÓJEM? Jak masz kłopoty to pisz o CIOCI!
 • kora
  Jak do tej pory to chyba nie pokaz psow tylko popis ortografi.Wy tu szukacie bledow???Ze wam sie chce?!!?!?To sie nie liczy kto jak napisze~wazne co On czuje i co chce przekazac swoimi slowami.Wspolczuje Wam ze nie macie innych wartosci tylko wyszukiwanie u innych bledow~
 • karol (gość)
  PSY MAJĄ OSOBOWOŚĆ!!!
 • jarek mił... (gość)
  wiem panie anonimie - jak się pisze wój ,a pozatym było nagłaśnianie wcześniej o tym.:w kurjerze lubelskim, dzienniku wschodnim, w panoramie lubelskiej i w tygodniku powiśla.
 • anonim (gość)
  myslę że gdyby było bardziej rozkomunikowane to mój pies by wygrał to śliczny ogromny pies-bernardyn nazywa się NEWTON był napewno ładniejszym psem od innych tylko trzeba było rozkomunikować bardziej TROCHĘ SIĘ POSTARAĆ I WSZYSTKO WYSZŁO BY O WIELE ŁADNIEJ TYLKO W TEDY GDY BY BYŁ MÓJ PIESEK NEWTON Jarku Mił a ty zrobiłeś błąd w wyrazie wój wój pisze się przez ó
 • Jarek Mił... (gość)
  nierozumiem {azor} powiec po ludzku .

  a pozatym pani A.S. zrobiła błąd bo wuj nazywa się Zbyszek Szczepanek a nie szczepański
 • azor (gość)
  hau hau
 • Jarek 16lat
  droga olu ja niewiem chociasz jestem z kazimierza dolnego ale postaram się dowiedzieć i przekarze tobie jnformacie na tym forum . jarek mi.... 16 lat
 • Ola (gość)
  A czy ktoś wie gdzie w okolicach Kazimierza albo w Kazimierzu odbywaja się wystawy psów (takie ZKwP) oraz gdzie najbliżej Kazimierza mozna wyszkolić psa???
 • jarek mił... (gość)
  zgadzam się z tobą anno
 • Anna (gość)
  Bardzo kocham wszystkie zwierzęta i myślę, że raz w roku taka Parada poprostu się im należy. Oby częściej.
 • kocie futro
  Parada Psów.
 • ktoś (gość)
  Aninimie!!! Gdzie masz słownik ortograficzny??
 • jarek mi.... 16 lat (gość)
  jest super wpadnijcie ze swojmi psami na to za rok jest super a za rok ma być jeszcze lepiej
 • Anonim (gość)
  takie jmprezy powinny być zawsze. ja bardzo kocham psy , j niewstydze się pokazywać z moją kają . pieski są takie jak my - kochamy jch a one nas kochają . jestem z pieskiem na rękach i z balonem na zdięciu

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę