Festiwal Tańców Godel 2016

Skomentuj (1)

zobacz więcej (25)

XIII Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel 2016 trwa w najlepsze! Tym razem swoje umiejętności taneczne i muzyczne prezentuje 7 zespołów, z Serbii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji.

Już po raz 13 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel. Jest to impreza adresowana głównie do  mieszkańców naszego regionu, ale także dla turystów odwiedzających poszczególne miejscowości. Kazimierz Dolny gości artystów po raz drugi.


- Festiwal obejmuje swoim zasięgiem dwa województwa: Lubelskie i Mazowieckie, kilka powiatów: Puławski, Lubelski, Zwoleński oraz gminy: Puławy, Baranów, Wojciechów, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Wąwolnica, Góra Puławska, Końskowola, Janowiec – mówi Beata Nowak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Pogodne Życie”.


Głównym celem festiwalu jest rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem narodowym i regionalnym mieszkańców i gości Lubelszczyzny oraz stworzenie młodemu polskiemu pokoleniu możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego.


W tym roku podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i muzyczne prezentuje siedem zespołów folklorystycznych z Serbii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji, w sumie około 250 uczestników.

 

W sobotę na kazimierskim Rynku pojawili się m.in. Lasowiacy, Serbia, Połoniny, Sokołowianie i Silesianie. Jakie występy jeszcze przed nami? Oto program na drugi dzień festiwalu:

 

Niedziela: 5. 6.2016r.
(programy 35 minutowe)
Godz. 13:00 – 13:40 Połoniny
Godz. 13:50 – 14:30 Sokołowianie
Godz. 14:40 – 15:20 Kolos
Godz. 15:30 – 16:10 Silesianie
Godz. 16:20 – 17:00 Lasowiacy

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • ciekawski
    Szkoda że nie było żadnych plakatów informujących o tym festiwalu.Znajomi przyjeżdżający do Kazimierza a nawet sami mieszkańcy byli zaskoczeni. Nie każdy korzysta z internetu.Publika na pewno byłaby większa.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę