Ferie zimowe w Kazimierzu

Skomentuj (4)

Ferie zimowe tuż tuż. Jak je rozplanować? W Kazimierzu nudno na pewno nie będzie, więc gdy ochota na bezczynne siedzenie w domu przeminie, będziemy mogli skorzystać z przygotowanych na ferie ofert.

Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie „Ochrona ptaków i edukacja w Małopolskim Przełomie Wisły”. W ramach trzygodzinnych zajęć dzieci i młodzież wysłuchają prezentacji multimedialnej na temat ptaków oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły, a potem w części praktycznej złożą budki lęgowe, które potem wspólnie z ornitologiem powieszą w najbliższej okolicy. W trakcie wycieczki w pobliżu specjalnie urządzonego do tego celu karmnika, będą obserwować i uczyć się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym w tym roku przygotowała "Zabawy z Historią”. W bibliotece podczas ferii dzieci będą mogły między innymi: zagrać w egipską grę "Senet", napisać swoje imię hieroglifami oraz pismem runicznym, zrobić własne sandały legionisty, przygotować sok jabłkowy wikingów, zmierzyć czas egipskim zegarem wodnym, zrobić własny papirus czy też zbudować egipską łódź. A to wszystko w połączeniu z informacjami i ciekawostkami historycznymi.

W Kazimierskim Ośrodku Kultury odbywać się będą zajęcia teatralne, plastyczne, kulinarne, lekcje tańca współczesnego oraz turnieje – gry planszowe i gry w piłkarzyki. Natomiast Gminny Zespół Szkół zaprasza tradycyjnie na zajęcia sportowe.

W ferie można również skorzystać z różnego rodzaju atrakcji poza Kazimierzem, czyli m.in. na pobliskich stokach narciarskich. W Bochotnicy Barbara Goliszek-Rak – prowadząca Filię Biblioteczną zaprasza na zajęcia pod hasłem "Z przyrodą na ty". W ramach zajęć przewidziane są m.in.: zgaduj-zgadula ekologiczna, konkursy i quizy przyrodnicze, konkurs na wierszyk i zagadkę przyrodniczą, oraz zajęcia plastyczne. Spotkania te będą okazją do poszerzenia wiedzy na temat przyrody, ekologii, a także poznania ciekawostek z życia zwierząt i roślin. Planowana jest również wycieczka do bochotnickich kamieniołomów.

Szczegółowe informacje dotyczące ferii zimowych w Kazimierzu podamy w przyszłym tygodniu, tuż po ustaleniu przez organizatorów dokładnego planu zajęć.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Artek
  Info dla tyrystów odwiedzających Kazimierz - zwracać uwagę na zakazy i nakazy, policja jest przyjaźnie nastawiona do turystów przyjezdnych i zwiedzających samochodem, no wiadomo że za wielkie przewinienie nie ulg. Tu więc pochwała dla miejscowej policji która mimo ferii i mnieszej liczby zwiedzających ma sporo roboty. Gorzej z impertynentami z postoju taxi przy rynku, chamstwo i bezczelność nie zna granic, nie korzystać z taksówek w Kazimierzu. Dziękuję i pozdrawiam wszystki turystów odwiedzających Kazimierz zimą.
 • Muzeum Przyrodnicze
  Muzeum Przyrodnicze zaprasza na pierwsze zajęcia warsztatowe 5 lutego na godz. 9:30 do Spichlerza Ulanowskich przy ul. Puławskiej 54.
 • Kuncewiczówka
  Przypominamy o dzisiejszej NIEDZIELI LITERACKIEJ!
 • Zespół Kuncewiczówki
  Dom Kuncewiczów zaprasza na "Niedzielę Literacką", na której odbędzie się dyskuja o książce Małgorzaty Szejnert pt. "Czarny ogród" (Nagroda Cogito). Niedziela, 25 lutego, godz.17.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę