Eko-Peleton zbliża się do Kazimierza

Eko-Peleton ruszył w Polskę! W najbliższy czwartek rowerzyści w towarzystwie lodówki dotrą do Kazimierza Dolnego...

Już po raz trzeci ruszył w Polskę Eko-Peleton! Co to takiego? To ekologiczna wyprawa rowerowa z cyklu "Cycling Recykling”. Tym razem odbywa się ona pod hasłem „Wisła z prądem".

- Kolarki i kolarzy, m.in. pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i i Electro-System Organizacji Odzysku SeiE, poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu – zapowiadają organizatorzy.

Dwutygodniowa wyprawa rozpoczęła się 15 lipca u źródeł Wisły a zakończy 28 lipca w Gdańsku.  Ekopeleton pojawi się w wielu nadwiślańskich miastach: Bielsko-Biała, Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawa, Wyszogród, Dobrzyń nad Wisłą, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew i Gdańsk. Do przejechania jest ponad 1000 km.

Już w najbliższy czwartek (19.07), ekopeleton dotrze do Kazimierza Dolnego. 

- Dominik Dobrowolski spotka się z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów, mediów i organizacji pozarządowych, by promować walkę z zaśmieceniem miasta i Wisły, a także zachęcać do cyklingu i recyklingu – zapowiadają organizatorzy. - Ekologowi będzie towarzyszyć na trasie Lodzia - maskotka wyprawy. To ona będzie wręczać nagrody w ekoquizach, które będą organizowane w trakcie spotkania w Kazimierzu Dolnym.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 10.00 na Rynku, przy studni.

Warto dodać, że tak, jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do zaplanowanych ekologicznych akcji. Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt:
Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę