Eine Kleine Nachtmusik

Skomentuj (2)
W sobotę, 2 sierpnia o godzinie 19.30 w kazimierskiej Farze na organach zagra Jerzy Kukla. Wysłuchamy między innymi utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta.

PROGRAM:

JERZY KUKLA - organy

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791) 
- Divertimento D-dur, KV 136 1. Allegro 2. Andante 3. Presto 
- Eine Kleine Nachtmusik, KV 525 1. Allegro 2. Romans. Allegretto 3. Menuet. Allegretto 4. Rondo. Allegro 

ANONIM - Rękopis sandomierski (XVIII w.)
- Sześć utworów z Kancjonału Jadwigi Dygulskiej:
Aria - Concerto - Aria - Fuga - Andante - Concerto

WACŁAW L. RASZEK (Warszawa ok.1825)
- Cztery utwory z Kancjonału Muzyki Kościelnej:
Andante - Sonatina - Larghetto - Sonatina

KAROL KURPIŃSKI (1785-1857)
Moderato, Moderato

JAN KRTITEL KUCHAŘ (1751-1829)
- Fantazja Pastoralis

Standardy muzyki filmowej

 

JERZY KUKLA - organista, dyrygent, organizator życia muzycznego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach.
Jako organista występował w najważniejszych ośrodkach muzyki organowej w Polsce oraz za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Włochy). Nagrał 4 płyty CD z polską muzyką organową.
Od 1994 roku prowadzi również działalność organmistrzowską. W roku 1998 przeprowadził remont i konserwację organów w kazimierskiej Farze i od tego czasu najstarszy polski instrument znajduje się pod jego stałą opieką konserwatorską.
W latach 2002-2003 dokonał przebudowy organów w transepcie Katedry Oliwskiej i połączył organy boczne z wielkimi.


KWARTET „PRIMA VISTA”:

KRZYSZTOF BZÓWKA - skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Palulisa. Od 1987 roku był członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia, a od 1997 solistą tejże orkiestry.

JÓZEF KOLINEK - skrzypce. Jego pierwszym pedagogiem była prof. Marta Suchecka. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Zenona Płoszaja. Jest laureatem Konkursu im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu i Karola Lipińskiego w Lublinie. Od 1978 grał w Polskiej Orkiestrze Kameralnej Jerzego Maksymiuka i w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

DARIUSZ KISIELIŃSKI -
altówka. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Michała Trojanowskiego i w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego w Poznaniu w 1985 r. Od 1988 grał w Sinfonii Varsovii.

JERZY MURANTY - wiolonczela. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza i prof. Jerzego Andrzejczaka. Był koncertmistrzem wiolonczel w orkiestrze Warszawska Sinfonietta oraz w Polskiej Orkiestrze Radiowej. Następnie grał w Sinfonii Varsovia oraz w Menuhin Festival Orchestra.


Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w Kazimierskim Ośrodku Kultury oraz przed koncertem.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę