Eine Kleine Nachtmusik

Skomentuj (2)
W sobotę, 2 sierpnia o godzinie 19.30 w kazimierskiej Farze na organach zagra Jerzy Kukla. Wysłuchamy między innymi utworów Wolfganga Amadeusa Mozarta.

PROGRAM:

JERZY KUKLA - organy

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791) 
- Divertimento D-dur, KV 136 1. Allegro 2. Andante 3. Presto 
- Eine Kleine Nachtmusik, KV 525 1. Allegro 2. Romans. Allegretto 3. Menuet. Allegretto 4. Rondo. Allegro 

ANONIM - Rękopis sandomierski (XVIII w.)
- Sześć utworów z Kancjonału Jadwigi Dygulskiej:
Aria - Concerto - Aria - Fuga - Andante - Concerto

WACŁAW L. RASZEK (Warszawa ok.1825)
- Cztery utwory z Kancjonału Muzyki Kościelnej:
Andante - Sonatina - Larghetto - Sonatina

KAROL KURPIŃSKI (1785-1857)
Moderato, Moderato

JAN KRTITEL KUCHAŘ (1751-1829)
- Fantazja Pastoralis

Standardy muzyki filmowej

 

JERZY KUKLA - organista, dyrygent, organizator życia muzycznego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach.
Jako organista występował w najważniejszych ośrodkach muzyki organowej w Polsce oraz za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Włochy). Nagrał 4 płyty CD z polską muzyką organową.
Od 1994 roku prowadzi również działalność organmistrzowską. W roku 1998 przeprowadził remont i konserwację organów w kazimierskiej Farze i od tego czasu najstarszy polski instrument znajduje się pod jego stałą opieką konserwatorską.
W latach 2002-2003 dokonał przebudowy organów w transepcie Katedry Oliwskiej i połączył organy boczne z wielkimi.


KWARTET „PRIMA VISTA”:

KRZYSZTOF BZÓWKA - skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Palulisa. Od 1987 roku był członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia, a od 1997 solistą tejże orkiestry.

JÓZEF KOLINEK - skrzypce. Jego pierwszym pedagogiem była prof. Marta Suchecka. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Zenona Płoszaja. Jest laureatem Konkursu im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu i Karola Lipińskiego w Lublinie. Od 1978 grał w Polskiej Orkiestrze Kameralnej Jerzego Maksymiuka i w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

DARIUSZ KISIELIŃSKI -
altówka. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Michała Trojanowskiego i w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego w Poznaniu w 1985 r. Od 1988 grał w Sinfonii Varsovii.

JERZY MURANTY - wiolonczela. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza i prof. Jerzego Andrzejczaka. Był koncertmistrzem wiolonczel w orkiestrze Warszawska Sinfonietta oraz w Polskiej Orkiestrze Radiowej. Następnie grał w Sinfonii Varsovia oraz w Menuhin Festival Orchestra.


Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w Kazimierskim Ośrodku Kultury oraz przed koncertem.

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Zamek


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę