Dwa metry najprawdziwszej muzycznej księżycowej podróży

Trzeci Księżyc zaprasza na solowy koncert australijskiego artysty Phillipa Brackena. Będzie to już drugie kazimierskie spotkanie z tym artystą. Dwa metry najprawdziwszej muzycznej księżycowej podróży - to najwyższy muzyk występujący dotychczas na scenie Przystanku Korzeniowa,  gdzie miał miejsce pierwszy bardzo  udany jego koncert.

W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak: indie roots, blues czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami wyobraźni. Zarówno śpiewając solo, jak i przy akompaniamencie swoich utalentowanych przyjaciół, ten australijski muzyk dostarcza nadzwyczajnych wrażeń. W swoim kraju zwykle gra w trzyosobowym zespole z kuzynem Danielem, perkusistą. W Polsce, przybranym domu Phillipa, w występach na żywo często towarzyszą mu elektryczna gitara, saksofon, a nawet drewniany instrument dęty – duduk.

Szukając porównań, można by przywołać takie nazwiska jak: Ben Harper, Nick Drake, Doug Burr czy Josh Garrels, ze względu na poruszające brzmienie gitary i ciepło głosu. Z całą pewnością jednak w utworach Phillipa nie usłyszymy imitacji żadnego z wymienionych muzyków, zamiast tego znajdziemy dużą dawkę niepowtarzalnych emocji.

Gdzie: Trzeci Księżyc Kazimierz Dolny Mały Rynek 1
Kiedy: 19 sierpnia godz. 19.19
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność rezerwacji
Rezerwacje: Trzeci Księżyc, korzeniowa@kazimierzdolny.pl, tel 600 492 848
Wstęp 20PLN

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę