Czyja będzie Kuncewiczówka?

Skomentuj (4)

Witold Kuncewicz, syn Marii i Jerzego wystawił na sprzedaż rodzinny dom. Budynek i działkę wycenił na 450 tys. dolarów amerykańskich. Ministerstwo Kultury odmówiło wykupienia willi. 11 lipca zawiązał się Komitet Ratowania Kuncewiczówki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wykup posiadłości.

Dom Kuncewiczów zbudowano przed drugą wojną światową, w 1936 roku, według projektu Karola Sicińskiego, architekta związanego z Kazimierzem Dolnym. Maria Kuncewiczowa życzyła sobie, aby po jej śmierci służył on celom społecznym. Od 1989 roku, dzięki działalności Fundacji Kuncewiczów, willa jest miejscem spotkań pisarzy, poetów, aktorów, malarzy i polityków.

Reprezentanci Komitetu Ratowania Kuncewiczówki zebrali się pod koniec zeszłego tygodnia w siedzibie Radia Lublin. Dyskutowali nad możliwością zdobycia pieniędzy ze składek społecznych, licytacji, sprzedaży cegiełek. Podczas spotkania postanowiono powołać stowarzyszenie "Kuncewiczówka". Zanim do tego dojdzie, fundacja Bliżej Sceny udostępniła swoje konto.

Wpłaty z dopiskiem "Kuncewiczówka" można dokonywać na konto: Fundacja Bliżej Sceny im. Marii Behczyc-Rudnickiej z siedzibą w Radiu Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Nr rachunku: BPH o/Lublin 1710600076-0000-3200-0018-5087


Polecamy: www.radio.lublin.pl

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę