Czyja będzie Kuncewiczówka?

Skomentuj (4)

Witold Kuncewicz, syn Marii i Jerzego wystawił na sprzedaż rodzinny dom. Budynek i działkę wycenił na 450 tys. dolarów amerykańskich. Ministerstwo Kultury odmówiło wykupienia willi. 11 lipca zawiązał się Komitet Ratowania Kuncewiczówki, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wykup posiadłości.

Dom Kuncewiczów zbudowano przed drugą wojną światową, w 1936 roku, według projektu Karola Sicińskiego, architekta związanego z Kazimierzem Dolnym. Maria Kuncewiczowa życzyła sobie, aby po jej śmierci służył on celom społecznym. Od 1989 roku, dzięki działalności Fundacji Kuncewiczów, willa jest miejscem spotkań pisarzy, poetów, aktorów, malarzy i polityków.

Reprezentanci Komitetu Ratowania Kuncewiczówki zebrali się pod koniec zeszłego tygodnia w siedzibie Radia Lublin. Dyskutowali nad możliwością zdobycia pieniędzy ze składek społecznych, licytacji, sprzedaży cegiełek. Podczas spotkania postanowiono powołać stowarzyszenie "Kuncewiczówka". Zanim do tego dojdzie, fundacja Bliżej Sceny udostępniła swoje konto.

Wpłaty z dopiskiem "Kuncewiczówka" można dokonywać na konto: Fundacja Bliżej Sceny im. Marii Behczyc-Rudnickiej z siedzibą w Radiu Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Nr rachunku: BPH o/Lublin 1710600076-0000-3200-0018-5087


Polecamy: www.radio.lublin.pl

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę