Co można kupić za 4 Kazimierze?

Skomentuj (7)
Tej zimy w Kazimierzu pojawią się w obiegu kazimierskie dukaty – „4 Kazimierze” o wartości 4 złotych polskich. W wybranych punktach Miasteczka będzie można nimi płacić na zasadzie bonu towarowego. Jak będzie wyglądała monetka, przekonamy się już w sobotę 8 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego.
Duża złotawa moneta z herbem Kazimierza na awersie i szczytem Kamienicy Celejowskiej na rewersie. To 4 Kazimierze. W Miasteczku wejdą do obiegu 8 grudnia. Będzie je można wymieniać na towary w wybranych sklepach i restauracjach na terenie Kazimierza aż do 29 lutego 2008 r. i ta data obok nazwy ukazana jest na rewersie dukata. O tym, gdzie dokładne to będzie możliwe, poinformują plakaty rozwieszone w Kazimierzu w przeddzień Jarmarku Świątecznego, podczas którego odbędzie się promocja monetki.

Od marca 2008 r. 4 Kazimierze będą miały już tylko wartość kolekcjonerską. Jeżeli jednak pomysł się spodoba, latem pojawi się w obiegu kolejne 20 tys. dukatów, ale w innej szacie graficznej. Na awersie ma być znowu herb Kazimierza, co będzie na awersie – jeszcze nie wiadomo.

Mennica Polska, która przygotowała emisję dukata o nominale 4 Kazimierzy, wypuści na rynek w sezonie zimowym także wersje kolekcjonerskie: srebrne 40 Kazimierzy w ilości 500 sztuk, wartość jednej monetki wahać się będzie prawdopodobnie w granicach 200 – 250 zł, oraz złote 400 Kazimierzy w ilości 100 egzemplarzy, za które zapłacić trzeba będzie przypuszczalnie nie mniej niż 2 tys. złotych polskich.

Mennica Polska zastrzega, że 4 Kazimierze, podobnie jak 4 Węglówki w Bogatyni czy 4 Pizreny w Pyzdrach nad Wartą i inne tego typu dukaty, nie są pieniądzem lokalnym. To żeton, który księgowo ma wartość bonu towarowego. 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę