Co można kupić za 4 Kazimierze?

Skomentuj (7)
Tej zimy w Kazimierzu pojawią się w obiegu kazimierskie dukaty – „4 Kazimierze” o wartości 4 złotych polskich. W wybranych punktach Miasteczka będzie można nimi płacić na zasadzie bonu towarowego. Jak będzie wyglądała monetka, przekonamy się już w sobotę 8 grudnia podczas Jarmarku Świątecznego.
Duża złotawa moneta z herbem Kazimierza na awersie i szczytem Kamienicy Celejowskiej na rewersie. To 4 Kazimierze. W Miasteczku wejdą do obiegu 8 grudnia. Będzie je można wymieniać na towary w wybranych sklepach i restauracjach na terenie Kazimierza aż do 29 lutego 2008 r. i ta data obok nazwy ukazana jest na rewersie dukata. O tym, gdzie dokładne to będzie możliwe, poinformują plakaty rozwieszone w Kazimierzu w przeddzień Jarmarku Świątecznego, podczas którego odbędzie się promocja monetki.

Od marca 2008 r. 4 Kazimierze będą miały już tylko wartość kolekcjonerską. Jeżeli jednak pomysł się spodoba, latem pojawi się w obiegu kolejne 20 tys. dukatów, ale w innej szacie graficznej. Na awersie ma być znowu herb Kazimierza, co będzie na awersie – jeszcze nie wiadomo.

Mennica Polska, która przygotowała emisję dukata o nominale 4 Kazimierzy, wypuści na rynek w sezonie zimowym także wersje kolekcjonerskie: srebrne 40 Kazimierzy w ilości 500 sztuk, wartość jednej monetki wahać się będzie prawdopodobnie w granicach 200 – 250 zł, oraz złote 400 Kazimierzy w ilości 100 egzemplarzy, za które zapłacić trzeba będzie przypuszczalnie nie mniej niż 2 tys. złotych polskich.

Mennica Polska zastrzega, że 4 Kazimierze, podobnie jak 4 Węglówki w Bogatyni czy 4 Pizreny w Pyzdrach nad Wartą i inne tego typu dukaty, nie są pieniądzem lokalnym. To żeton, który księgowo ma wartość bonu towarowego. 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę