Chleba naszego powszedniego 2013

Skomentuj (1)

Już po raz dziewiąty w Kazimierzu Dolnym organizowana jest wystawa pt. „Chleba naszego powszedniego”. W kazimierskiej plebanii artyści prezentują różnorodne dziedziny sztuki, od malarstwa po instalacje. Wernisaż wystawy już 24 sierpnia.

W dniach 24 - 25 sierpnia, w budynku nowej kazimierskiej plebanii już po raz dziewiąty odbędzie się wyjątkowa wystawa zatytułowana „Chleba naszego powszedniego”. Wydarzenie to zainicjował w roku 2004 proboszcz tutejszej parafii - Tomasz Lewniewski. Co ważne, na wystawie swoje prace zaprezentować może każdy.

 

- Do udziału w wystawie zapraszani są artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę czy instalacje - piszą w zaproszeniu organizatorzy. - "Chleba naszego powszedniego" to wystawa tematyczna, jednak prace prezentowane na niej zaskakują często kreatywnością w interpretacji tematu. A tym samym zmuszają do refleksji nad codziennością oraz tym, co stanowi nasz chleb powszedni.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia około godziny 21.00. Tuż po wieczornym koncercie organowym. Jak piszą organizatorzy, klimat niezwykłości dopełniają piwniczne wnętrza, świece, chleb i wino.

 

Ekspozycję będzie można obejrzeć również w niedzielę, 25 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 16.00. Kuratorami wystawy są Jurek Krzysztoporski i Maks Skrzeczkowski. Kontakt: makszkazimierza@tlen.pl lub tel.503-027-536.

 

UWAGA!

Osoby chętne do zaprezentowania swych prac (dowolny format i technika) proszone są o dostarczenie ich w piątek, 23 sierpnia. Wieszanie prac odbywać się będzie od godziny 17.00. Istnieje także możliwość dostarczenia prac w sobotę, jednak wymaga to wcześniejszego ustalenia.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę