Brulion Kazimierski w końcu w sprzedaży

Skomentuj (17)

Brulion Kazimierski nr 8 w niezmienionej cenie 20 zł z można nabyć m.in. w Księgarni przy ul. Lubelskiej czy w kawiarni Galeria na Rynku. To oznacza, ze spór między drukarzem Brulionu, a Towarzystwem Przyjaciół Kazimierza Dolnego, które jest jego wydawcą, został zakończony.

Brulion Kazimierski to czasopismo wydawane przez Towarzystwo Przyjaciół miasta Kazimierza Dolnego. Swoista kronika Miasteczka i rodzaj zbiorowego pamiętnika – medalionu, który chroni pamięć o swoich mieszkańcach. Po raz pierwszy ukazał się na rynku w 2001 r. Od początku jego redaktorem naczelnym jest architekt Tadeusz Michalak, który swą funkcję sprawuje jak i reszta zespołu redakcyjnego - społecznie. Od początku za druk odpowiadała lubelska drukarnia L-Print, której właściciel Zbigniew Lemiech należał do Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza. Awantura o ósmy numer Brulionu dotyczyła jego ceny – ponad 12 tys. zł za ok. 700 sztuk czasopisma – wg Towarzystwa znacznie zawyżonej, wg drukarza – zgodnej z realiami rynku. W Internecie rozgorzała nagonka na Towarzystwo, któremu zarzucano sprzeniewierzenie środków na Brulion, które wydatkowano na słynne „koszenie trawy”, czyli uporządkowanie siedziby Towarzystwa. Pieniądze na druk czasopisma zgromadzono podczas aukcji obrazów kazimierskich malarzy. Sprawa trafiła w końcu do sądu.

- Po prawie trzymiesięcznej zwłoce wynikającej z podejmowania prób polubownego uzgodnienia ostatecznej ceny za druk Brulionu - uregulowaliśmy kwotę, jakiej żądał drukarz. Zarząd Towarzystwa nie akceptując tej znacznie zawyżonej ceny uznał, że jest to jedyna droga zakończenia współpracy ze Zbigniewem Lemiechem – napisano na stronie internetowej Towarzystwa.

 

Numery archiwalne Brulionu znajdziesz tutaj.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę