Brazylijskie rytmy w Synagodze

Najsłynniejsze brazylijskie bossanowy i samby usłyszymy 12 października w kazimierskiej synagodze w wykonaniu kieleckiego zespołu „Bossa Bonita”, laureata nagrody „Muzyczny Scyzoryk 2011”.

Za oknem jak się zdaje – gdy patrzymy przez pryzmat temperatur oscylujących wokół zera stopni Celsjusza – rozgościła się już głęboka jesień. W Kazimierzu jednak przynajmniej 12 października zapowiada się powrót gorącego lata. W Synagodze o godzinie 18.00 wystąpi wtedy kielecki zespół Bossa Bonita z wiązanką najpiękniejszych brazylijskich utworów skomponowanych przez  Antonia Carlosa Jobima, Luisa Bonfę, Badena Powela wykonywanych we własnej aranżacji grupy. Gorące samby i bossanowy na pewno przeniosą nas w cieplejsze, niż te za oknem,  klimaty.

Grupa Bossa Bonita zawiązała się w 2005 r. w Kielcach jako duet wokalno – instrumentalny w składzie: Anna Bilska – śpiew i Przemysław Sękowski – gitara. Z czasem dołączyli do nich kolejni muzycy: Karolina Lis – wokal, Agnieszka Nowak – Zagóra – flet, Zbigniew Zagóra – instrumenty perkusyjne, Sebastian Sipa – bass. Koncertują głównie na terenie Świętokrzyskiego, współpracują z Filharmonią Świętokrzyską. Na swoim koncie mają nagrodę „Muzyczny Scyzoryk 2011” w kategorii „Muzyka improwizowana/Jazz”.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę