Boże Ciało 2014

Skomentuj (4)

zobacz więcej (38)

Jest świętem ruchomym i wypada zawsze sześćdziesiąt dni po Wielkanocy. Boże Ciało. W kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego nazwane jest uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia od 1264 wierni uczestniczą w uroczystych procesjach do czterech ołtarzy ulicami miast i miasteczek. Nie inaczej było w Kazimierzu. To forma publicznego wyznania wiary.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Zgodnie z regulaminem zastrzegamy sobie usuwanie wpisów, które są reklamami.
 • Feretrony Witrażowe
  Ze względu na informację odnośnie feretronów chciałbym dodać, iż istnieje nowa odmiana - wykonana z witraża (wymoderowano)
 • kosz
  Slowianin Od Swarozyca - lepiej Ci się zrobiło? Niektórym mało do szczęścia potrzeba. Szczęściarz z Ciebie :)
 • slowianin od swarozyca
  Nic tak serca nie raduje jak widok licznych zgromadzonych wiernych semickiemu Jahwe, podprwadzonemu przez niepismiennych nomadow z panteonu babilonskiego gdzie byl bozkiem poslednim- opiekunem pastuchow koz, ci zas pastuszkowie gdy nauczyli sie pisac uczynili go najwazniejszym, wszechmocnym i wszechwiednym stworca swiata, jeno napominaja by imienia jego nie wspominac by sie w pamieci jego blahe pochodzenie zatarlo, i tak to trwa do dzis, budzac wesolosc u jednych, a glebokie przekonanie lepszejszosci takigo zywota wiernego u drugich, jednym slowem kabarecik zasciankowy....

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę