Blues na Księżycu

Skomentuj (1)

Scena Trzydziestu Krzeseł w Trzecim Księżycu zaprasza w sobotę na koncert grupy Blues Junkres.

Zespół Blues Junkers (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „Junker blues”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków grupy od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40. z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James czy Ruth Brown.

Filozofią Blues Junkers jest granie bluesowych piosenek z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym Blues Junkers jest „Blues not dead” (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Blues Junkers to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. Blues Junkers są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia Blues Junkers wystąpili na dużej scenie Rawy Blues, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie.

W kwietniu 2016 roku Blues Junkers jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach Suwałki Blues Festiwal 2015 reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2016 we Włoszech.

Zespół został uznany Odkryciem Roku 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie Blues Top 2015. W ankiecie Blues Top 2016 w kategorii „Zespół Roku” Blues Junkers znaleźli się na 3. miejscu. Z kolei w tej samej ankiecie wokalistka zespołu Natalia Abłamowicz została wybrana najlepszą polską wokalistką bluesową za rok 2017.

Poza koncertem na dużej scenie Rawy Blues Blues Junkers mają na swoim koncie występy na międzynarodowych festiwalach bluesowych: Eutin BluesBaltica (Niemcy), European Blues Challenge (Włochy), Blues Aperitif (Czechy), Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival oraz Jimiway Blues Festival.

Skład zespołu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka
Maciek Sych – gitara
Krzysztof Mika – perkusja

Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc (zabytkowe jatki koszerne Mały Rynek 1)
start: 2 czerwca sobota godz. 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432 oraz na miejscu w 3K
dla artystów: 20 zł

 

Źródło: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę