Balony na kazimierskim Rynku (video)

Skomentuj (9)

zobacz więcej (12)

Sobotni wieczór w Kazimierzu upłynął pod znakiem balonów. Dwa ogromne aerostaty z Aeroklubu Lubelskiego pokazem światła i dźwięku przyciągnęły na Rynek rzesze miłośników latania.

Wieczór w Kazimierzu. Rynkowe ogródki wokół Studni wypełnione po brzegi. W końcu jest długi weekend, a pogoda sprzyja towarzyskim spotkaniom i nieśpiesznym pogaduszkom. Sobotni zmierzch jednak nie upłynął jak zwykle spokojnie i leniwie.  Zdominował go pokaz balonowy: światło i dźwięk skupiły na sobie uwagę rynkowych bywalców, na tyle, że wielu z nich opuściło wygodne siedziska i wyszło przypatrzeć się bliżej ogromnym czapom balonów. Ogrom delikatnej materii, która może unieść ciężki kosz z załogą, i ogień, który nie niszczy, ale zaprzęgnięty jest w służbę człowiekowi, nie mogły nie oczarować widzów. W końcu kto z nas nigdy nie marzył o lataniu? O lataniu nad Kazimierzem?

Kazimierski pokaz to preludium do znacznie większej imprezy, która odbędzie się w sierpniu tego roku w… Nałęczowie.

- Nałęczów dla nas to stolica balonowa – mówi Wojciech Łuczak, wydawca Skrzydlatej Polski, wiceprezes Agencji Lotniczej Altair. – To stolica sportu balonowego, który ma pokazać i Lubelszczyznę, i ten region, i piękno latania, bo nad piękną okolicą pięknie się lata. Zapraszamy do Nałęczowa na początku sierpnia na IX Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML "Skrzydlata Polska" oraz IX Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet, a w 2018 r. Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Fantastyczna rzecz jest zobaczyć spokojne, ciche niebo i przemieszczające się po nim fenomenalnie kolorowe balony! Oprócz tego wieczorny pokaz na kilkadziesiąt palników, które muszą przecież podgrzać powietrze, żeby się taki balon uniósł.

W Kazimierzu mieliśmy zatem zaledwie przedsmak tego, co czeka nas w Nałęczowie w dniach 3 – 7 sierpnia tego roku.

- Mamy tu pokaz na zaledwie dwa palniki. Miały być trzy balony, ale z uwagi na dość trudną sytuacje zdecydowaliśmy inaczej – mówi Wojciech Łuczak. – Wprawdzie na Rynku jest dość spokojnie, ale im wyżej, tym eter już taki spokojny nie jest. Mieliśmy taką sytuację, że trzeba było ratować balony, żeby nie poleciały w kierunku dachów. Specjalna ekipa czuwała nad ich pozycjonowaniem.

Wszystko odbyło się jednak bezpiecznie dzięki Aeroklubowi Lubelskiemu i Skrzydlatej Polsce – organizatorom imprezy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • rumtum
  ale najlepsze był tekst "zobaczycie Państwo balona"
 • kazimierzak
  Rewelacja, na miarę zabytkowego miasta renesansu... i ten DJ... Wymiata...
 • Ulka - Kazimierz
  Ten show mi się nawet podobał. Szkoda tylko, że jego celem była promocja... Nałęczowa .
  • pijany znad Grodarza
   w ubiegłym roku promowano Sandomierz. / parking przy Nadrzecznej/
 • abc
  rzeczywiście totalna beznadzieja,totalna ! "szoł"dla ubogich
 • były wyborca
  Żeby chociaż wystartowały... Balony niech sobie będą, ale po co ten DJ i ta muzyka? Nieporozumienie.
 • trzeźwy znad Grodarza
  rozrywka na siłę, bo przyszli z zewnątrz i poprosili. Pseudo DJ drący się na całe miasteczko i nadmuchanie dwóch balonów. Prawdziwa stolica polskiego renesansu. Super.
 • mieszkaniec
  Tania rozrywka. I ten speaker udający Owsiaka... obciach. Pozdrawiam :)
  • BELLA
   Te balony uatrakcyjniły smętny wieczór w tym małym miasteczku .Tam się dzieje niewiele owszem turyści są i wyjeżdżają .Władze lokalne nie dbają o rozwój miasteczka ..lub dbają minimalnie .Bella

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę