Bałkańskie skarby

Skomentuj (5)

Urocze krajobrazy  chorwackiego Wybrzeża Dalmatyńskiego, czarnogórskiej Boki Kotarskiej, macedońskiego Jeziora Ochrydzkiego i innych miejsc z południa Europy oglądać będzie można na wystawie fotografii Marcina Pisuli "Bałkańskie skarby". Wernisaż wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej 16 listopada o godz. 16.00.

Marcina Pisuli przedstawiać chyba nie trzeba – jest doskonale znany w lokalnej społeczności. Na co dzień pracuje, jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w miejscowym gimnazjum, gdzie opiekuje się szkolnym kołem turystycznym. Jak sam mówi – zjeździł już z młodzieżą Polskę wzdłuż i wszerz. Jest także przewodnikiem turystycznym. Angażuje się również w życie społeczne Kazimierza i regionu jako radny powiatu puławskiego.

Jego pasją są wycieczki i podróże tak po Kazimierzu i okolicach jak i po bardzo odległych krajach. Zwiedził Egipt, Ziemię Świętą, Bałkany, Turcję, a także Portugalię, Hiszpanię czy kraje bałtyckie. W przyszłości marzy mu się wycieczka do Indii. W ten sposób zaprocentowało jego zainteresowanie od wczesnych lat szkolnych historią i geografią …

„Bałkańskie skarby” Marcina Pisuli to 25 zdjęć z lat 2007 -2009 dokumentujące trzy wyprawy na Bałkany: jednej na teren Rumunii i dwóch – do Albanii i byłej Jugosławii.

- To mniej niż pięć procent moich bałkańskich zbiorów – śmieje się Marcin Pisula, który z każdej z takich wypraw przywozi ponad setkę fotografii. Utrwala głównie krajobrazy i architekturę, stąd na wystawie zobaczymy urocze klimaty chorwackiego Wybrzeża Dalmatyńskiego, czarnogórskiej Boki Kotarskiej i macedońskiego Jeziora Ochrydzkiego. Są też sceny rodzajowe jak widok podróżującego konno rumuńskiego rolnika czy malarza uwieczniającego na sztalugach piękno jednego z zabytkowych miast. Autor jednak przyznaje, że choć ten rodzaj fotografii go pociąga, to równocześnie go krępuje, bo narusza prywatność fotografowanego „modela”.

„Bałkańskie skarby” to nie pierwsza wystawa fotograficzna Marcina Pisuli. Wcześniej w Kazimierskim Ośrodku Kultury mogliśmy oglądać fotografie z pogrzebu Ojca Świętego, prezentowane potem również w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

Wystawę bałkańską będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca roku w godzinach pracy biblioteki, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 17.00, w sobotę – w godz. 10.00-14.00.

Fot. Marcin Pisula

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • prosty_rogal
  Też tam byłem i rakiję piłem :-)
 • PantyMonster
  Tylko pozazdrościć! Piękne widoki i pewnie wrażenia jeszcze większe. Nie ma to jak wycieczki w miłym towarzystwie!
 • ABC
  Szkoda tylko, że taki samorodny talent marnuje się w powiecie...
 • fani
  Oczywiście, idziemy! Chcemy poznać kolejne oblicze wszechstronnego MARCINA.
 • mieszkanka
  Dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej za spotkanie z Panią Agnieszką Martinką "Rowerem na Syberię" szlakiem zesłania (ojca Agnieszki) ...
  To wspaniała lekcja historii, patrotyzmu, lekcja geografii, języka polskiego, lekcja pasji, realizacji zainteresowań, lekcja życia...
  Dziękuję:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę