Andrzej Grabowski w roli kapitana rozbójnika

Skomentuj (3)
Płynie okręt przez odmęty,
Nie zwyczajny - lecz zaklęty:
Pokład pusty, burta pusta,[…]
Lecz co dzień koło południa
Pokład nagle się zaludnia.
I co dalej? Przekonać się będzie można już w Boże Ciało podczas lektury „Baśni o korsarzu Palemonie".
W roli okrętu wystąpi miejscowy Statek Piracki, w roli odmętów –Wisła, a w roli narratora co najmniej - znany aktor Andrzej Grabowski. Baśń Jana Brzechwy wpisuje się doskonale w dorobek tego artysty, który ma na swoim koncie wiele ról w filmach sensacyjnych, takich jak choćby "Świadek koronny" (2007) czy "PitBull" (2005), nie wspominając o dubbingu w filmie dla dzieci „Abrafax i piraci z Karaibów”. Dorośli preferujący kino obyczajowe pamiętają go na pewno z filmu „Boża podszewka”, gdzie wystąpił w roli ojca Marysi – Andrzeja Jurewicza. Fani Harry’ego Pottera odgadli zapewne jego głos, którego użyczył postaci Szalonookiego w polskiej wersji „Zakonu Feniksa” i „Czary ognia”. Repertuar bogaty i wielostronny, długo by jeszcze wymieniać ról filmowych i teatralnych od momentu debiutu na dużym ekranie w 1972 r.

Andrzej Grabowski – znany także z roli Ferdka w serialu „Świat według Kiepskich” – 22 maja o godzinie 17.00 na pokładzie Statku Pirackiego na Wiśle przeczyta dzieciom „Baśń o korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy i przywoła tym samym postać z okrętu widma kapitana rozbójnika. Ile w tej interpretacji będzie groźnego pirata opryszka, ile Ferdka Kiepskiego, a ile w końcu samego Andrzeja Grabowskiego i jego dziecięcych marzeń, przekonamy się już w Boże Ciało. Zapraszamy dzieci i rodziców. Wstęp wolny.

Organizatorzy:
Bożena Gałuszewska, Marek Wojtczak
Sponsorzy:
Urząd Miasta, Restauracja Kwadrans, Kawiarnia "U Radka", Hotel "Król Kazimierz", Kazimierska Flota Wiślana Henryk Skoczek, Kebab "Pod psem", Cafe Rynkowa
Patroni medialni: Kazimierski Portal Internetowy, Teraz Puławy
Partnerzy: Bankowy Ośrodek Konferencyjno - Szkoleniowy, Pub Mars, Winnica, Folwark Walencja, Willa Viola 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę