Andrzej Grabowski dzieciom

Skomentuj (1)
Nowa sceneria. Kolejny wspaniały gość, dla którego małe fanki nawet śpiewały. Kolejny sukces organizatorów kazimierskich spotkań z książką dla dzieci. Tak opisać można ostatnie spotkanie, którego gościem specjalnym był Andrzej Grabowski.
22 maja br. odbyło się kolejne kazimierskie spotkanie z książką dla dzieci, którego gościem specjalnym był Andrzej Grabowski. Aktor przedstawił własną interpretację „Baśni o korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy. Treść baśni idealnie współgrała z miejscem spotkania, które po raz pierwszy odbyło się na… Statku Pirackim.

Dopisała też publiczność, która - dość różnorodna wiekowo - czynnie uczestniczyła w spotkaniu. Oprócz małych wielbicieli zarówno książek, jak i Andrzeja Grabowskiego, w baśń wsłuchiwali się również dorośli. Jedni przybyli pod pretekstem opieki nad dziećmi, inni - zupełnie przypadkowo, zachęceni plakatem, który dostrzegli dopiero w trakcie spaceru.

Aktor, jak sam mówi już wielokrotnie proszony był o to, by czytać dzieciom, więc kazimierskie spotkanie z książką dla dzieci nie było jego debiutem. Być może właśnie dlatego również w tej roli sprawdził się doskonale. Po skończonej własnej interpretacji baśni Brzechwy rozpoczął dyskusję z przybyłą licznie publicznością i zaproponował, by teraz to oni przeczytali baśń. Chętnych nie brakowało, czytały dzieci, czytali dorośli, a odważna Kasia nawet zaśpiewała piosenkę.

- Jeśli uda nam się dzieci zainteresować i będą chciały słuchać, to jest to bardzo łatwa i przyjemna praca. Jeżeli nie chcą słuchać i rozmawiają, to nie jest przyjemne. Jednak tak samo jest w przypadku pracy z dorosłymi ludźmi – mówi Andrzej Grabowski. - Tu akurat bardzo ładnie słuchali, ale może dzięki temu, że tekst nie był zbyt długi… Może na tym polega cała tajemnica, żeby dzieci nie zanudzać, aby przeczytać im szybko i sprawnie, a potem włączyć do zabawy.

A może to sam Kazimierz, nawet przez Andrzeja Grabowskiego uważany za miejsce fantastyczne stwarza atmosferę, która na długo pozostaje w pamięci goszczących tu artystów i powoduje, ze każde spotkanie kończy się ciepłymi słowami i uściskami dłoni…

Organizatorzy: Bożena Gałuszewska, Marek Wojtczak
Sponsorzy: Urząd Miasta, Restauracja Kwadrans, Kawiarnia "U Radka", Hotel "Król Kazimierz", Kazimierska Flota Wiślana Henryk Skoczek, Kebab "Pod psem", Cafe Rynkowa
Patroni medialni: Kazimierski Portal Internetowy, Teraz Puławy
Partnerzy: Bankowy Ośrodek Konferencyjno - Szkoleniowy, Pub Mars, Winnica, Folwark Walencja, Willa Viola

Fot. Mateusz Stachyra

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę