Altowiolista

Skomentuj (7)
Barbara i Cezary Sarzyńscy chętnie otwierają podwoje swojej restauracji dla młodych talentów prezentujących muzykę klasyczną. Tym razem z recitalem altówkowym wystąpił tu kazimierzanin Igor Michalski.

Koncert prowadziła Ola Bernat,  uczennica szkoły muzycznej w Puławach. Słowo wstępne stanowił wiersz „Altowiolista” Roberta Łuczki, napisany dla Igora specjalnie na okoliczność koncertu.

„[…] Rozwibruje skwar falujący w dali,
Chwiejąc się jakby na szponie gryfa;
Delikatnie gładzi ostrze ze stali,
Pieszczotą wijąc wątek ze smyka;
Gnie jak na czubku lustrzanej skały,
Głos wyciągając ze strun niesłychany. […]”

Wiersz oddawał w pełni cały kunszt osiemnastoletniego altowiolisty, którego poziom gry zaskoczył wielu, szczególnie tych, którzy pamiętali go jako małego chłopca. Igor przy profesjonalnym akompaniamencie prof. Anna Duź brawurowo zagrał bardzo trudny program, na który złożyły się utwory H. Vieuxtempsa, B. Campagnioliego, J. Brahmsa i W. Waltona.

Na plakatach sygnowanych znakiem Sarzyńskich nazwisko Michalski pojawia się już po raz wtóry. W ubiegłym roku z koncertem fortepianowym dedykowanym Janowi Pawłowi II wystąpił tu Rafał Michalski, brat Igora, wtedy uczeń lubelskiej szkoły muzycznej, dziś – student konserwatorium w Lubece w grupie profesora Konrada Elsera.

Bracia Michalscy są znani w środowisku lokalnym – koncertowali między innymi w Kuncewiczówce, także w ramach cyklu „Semper in altum”, w Kazimierskim Ośrodku Kultury  czy z trochę lżejszym repertuarem – U Fryzjera.

Przyszłe plany edukacyjne Igora Michalskiego, który obecnie uczy się w warszawskiej szkole muzycznej w klasie  prof. Ryszarda Duzia, są jeszcze okryte tajemnicą. Wiemy tylko tyle, że ostatnio wygrał w Warszawie  miesięczny pobyt w Szanghaju w Chinach, gdzie weźmie udział w międzynarodowych warsztatach muzycznych.

Czekamy na wspólny występ braci Michalskich w Kazimierzu.

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę