Aktualności dla "Maria Kuncewiczowa"

Podwieczorek jest trochę staroświecką, ale wartą przypomnienia formą spędzania czasu. To nie tylko popołudniowy posiłek, ale i spotkanie towarzyskie. Kuncewiczówka wraca do tej formy, proponując podczas cyklu "Podwieczorków u Kuncewiczów" głośne czytanie utworów Gospodarzy - a jak wiadomo - piękny zwyczaj wspólnej lektury - zbliża.

Kuncewiczówka zaprasza do swoich urządzonych na nowo wnętrz – w tej chwili wygląda tak, jak na początku lat 80-tych XX wieku, kiedy żyli oboje właściciele. Zmiany wystawy stałej w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym dokonano w oparciu o fotografie, filmy, teksty prasowe oraz wypowiedzi Marii i Jerzego Kuncewiczów na temat budowania i urządzania własnego domu.

Od soboty, 23 grudnia br., będzie można oglądać Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów po zakończeniu I etapu remontu. Zwiedzający zobaczą wnętrza Kuncewiczówki –zrekonstruowane na podstawie dokumentacji fotograficznej – które nawiązują teraz do czasów, gdy gospodarzyli tu oboje państwo Kuncewiczowie.

Pokaż stopkę