Aktualności dla "Kazimierski Ośrodek Kultury"

Wystawą "Kobiety" Sylwestra Doraczyńskiego ukazującą współczesne kazimierzanki rozpoczął się Kobiecy Weekend w Kazimierzu Dolnym. Przed nami jeszcze dwa dni wystaw, spotkań, warsztatów i rozmów prowadzonych przez malarki, aktorki, dziennikarki, reżyserki, pisarki, terapeutki i inne twórcze kobiety. Zapraszamy na cykl wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”.

Mimo, że od wyboru nowego dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki minęło już prawie trzy miesiące, burmistrz dotąd nie powołał Joanny Stefańskiej, która konkurs wygrała, na to stanowisko. Zamiast tego na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o ogłoszeniu nowego konkursu na dyrektora KOKPiT-u.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa Dariusza Jaskólskiego z Puław.

II Marsz Trzech Króli przeszedł w niedzielne południe wokół kazimierskiego rynku. Podobne uroczystości odbyły się w innych polskich miastach.

Festiwal Wisła, inscenizacje wydarzeń historycznych, powstanie Eko – Muzeum, Interaktywnego Muzeum Chaima Goldberga, Zimowy Festiwal Świateł, Nieoficjalna Ulica Artystyczna, Lokalna Scena Muzyczna – te i wiele innych pomysłów składają się na program działania Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w odnowionym budynku i pod nową dyrekcją.

Po dwóch latach działalności w wynajmowanych pomieszczeniach w rynku powrócił na swoje miejsce pod nową nazwą. Właśnie dokonano uroczystego otwarcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w nowo wyremontowanym budynku, który obecnie łączy tradycję z nowoczesnością.

W całej Polsce trwa właśnie Tydzień Zakazanych Książek. Do akcji włączyła się także kazimierska biblioteka, oferując swym czytelnikom szereg ciekawych tytułów.

Remont na finiszu

W 2010 roku rozpoczął się remont Kazimierskiego Ośrodka Kultury, który trwa do chwili obecnej. Na jakim etapie są prace? Kiedy budynek zostanie oddany do użytku?

W ponad pięćdziesięciu polskich miastach w sobotę czytano i słuchano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akcji "Narodowego czytania". Strofy tej epopei narodowej brzmiały również w Kazimierzu nad Wisłą.

Święto Plonów

Gmina Kazimierz Dolny 26 sierpnia prezentowała się na Święcie Plonów Powiatu Puławskiego w Puławach.

Oklejane i malowane, pisane i drapane – jajka wielkanocne w różnych odsłonach, a także inne elementy wyposażenia świątecznego koszyczka przygotowane przez członków i sympatyków Kazimierskiego Klubu Twórców Ludowych nabyć można w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Kiermasz wielkanocny potrwa do świąt.

Propaganda komunistyczna nazywała ich zdrajcami i bandytami. O tym, jaka jest prawda - bezpieczniej było nie mówić, nie wiedzieć. W końcu ci, którzy wyrażali czynny sprzeciw wobec władzy przywiezionej na sowieckich czołgach, doczekali się czasu, kiedy można oddać należną im cześć. Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w Kazimierzu w niedzielę 4 marca.

Trwa remont Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Zakończenie prac zaplanowane było na koniec marca 2012. Jednak już teraz wiadomo, że termin ten zostanie przesunięty.

Zakończyły się Warsztaty teatralne 2012. Podsumowanie pracy miało niecodzienny charakter. Zamiast finałowego przedstawienia miała miejsce prezentacja tych form, które ćwiczono podczas czterech dni zajęć. Szkoda, ze nie było wystarczająco miejsca, by mogła w nich uczestniczyć także publiczność.

Laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska zmarła w środę 1 lutego  w godzinach wieczornych w swoim mieszkaniu w Krakowie. Pogrzeb poetki odbędzie się w czwartek 9 lutego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Trzej monarchowie wraz ze swoją niebiańską świtą nawiedzili Kazimierz w wigilię święta Trzech Króli. Przeszli w asyście mieszkańców Miasteczka z kościoła świętej Anny do Fary, by powitać Króla nad Królami w dziecięcych jasełkach.

Zima chyba o nas zapomniała, podobnie jak jesienne słoty. Idą święta, a śnieg wciąż pozostaje w sferze marzeń. Ma to jednak swoje dobre strony. Sprzyja spacerom. Można buszować po wąwozach bez obaw, że ugrzęźniemy w śniegu po pas czy błocie. Jest sucho, nawet w wąwozach.

Mimo tego, iż na kartkach kalendarza już grudzień, pogoda za oknem wciąż zachęca do wyjścia z domu. My zaś zachęcamy Państwa do przyjazdu do Kazimierza Dolnego i spaceru po kazimierskich galeriach.

Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu Dolnym są już tradycją. Dzięki nim w kazimierskim Kościele Farnym w każdą sobotę lipca i sierpnia rozbrzmiewa wspaniała muzyka. Muzyka, która koi zmysły i daje chwile wytchnienia.

Wakacje jednych do Kazimierza Dolnego przyciągają, innych wręcz przeciwnie. Jednak zarówno dla tych, którzy przyjadą tu na urlop, jak i dla tych, którzy spędzają w Miasteczku cały rok, atrakcji nie zabraknie!

Pokaż stopkę