Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Kolejny koncert odbywający się w ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego za nami. Tym razem mogliśmy posłuchać Marka Stefańskiego, adiunkta z Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie.

Bianka nikogo i niczego nie kocha bardziej niż muzyki. Gdy pewnego dnia jej rodzina staje na krawędzi bankructwa, dziewczyna zgadza się przyjąć niecodzienne zlecenie. Wyjeżdża do malowniczego Kazimierza, by zamieszkać z tajemniczą zleceniodawczynią i jej niewidomym synem. Zabiera ze sobą jedynie ukochane skrzypce – rodzinną pamiątkę po babce Walentynie. – Tak prezentuje książkę Doroty Gąsiorowskiej „Melodia zapomnianych miłości” Wydawnictwo Znak. Poniżej fragment powieści.

Jeśli szukacie pomysłu na to, jak spędzić długi sierpniowy weekend, zapraszamy do Kazimierza. Gwarantujemy, że w naszym mieście nie będziecie się nudzić. Z poniższego zestawienia dowiecie się, na jakie imprezy i wydarzenia warto zwrócić uwagę.

Wiadomo już, pod jakim tytułem i kiedy pojawi się w telewizji serial, do którego zdjęcia realizowane były w Kazimierzu Dolnym. Są pierwsze oficjalne spoty i informacje…

„Melodia zapomnianych miłości” – to kolejna książka, której akcja toczy się w Kazimierzu.

Ponad 45 tysięcy widzów odwiedziło tegoroczny 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To rekord! A jak było? Popatrzmy jeszcze raz.

Jesteśmy po lekturze fragmentów „Spaceru nad Wisłą” i „Uśmiechu mima” Moniki A. Oleksy, książek, w których wydarzenia rozgrywają się w Kazimierzu Dolnym. Kim jest ich autorka? Jakie są kulisy ich powstania?  Zapraszamy do lektury wywiadu z Pisarką.

Z pomocą dla Franka

Festyn, koncerty, mecz oraz Kolacja z Gwiazdami. Miniona niedziela upłynęła pod znakiem solidarności i jedności. Wszystko po to, by wesprzeć Frania.

Sobotni koncert na Zamku to była prawdziwa uczta dla uszu, oczu i duszy.

Zakończył się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ale filmowcy niby z Kazimierzem się pożegnali podczas gali zamknięcia, ale ... tak nie do końca.

VIII Kanał Sztuki

VIII Kanał Sztuki po raz pierwszy miał charakter wystawy tematycznej. Kazimierska Konfraternia Sztuki pokazała swoje obrazy poświęcone Wiśle.

Rekordowa ilość zawodników wystartowała na 3 trasy Biegu Szlak Trafi w Parchatce.

Wczorajszej nocy na jednym z nadwiślańskich parkingów spłonął całkowicie jeden z camperów.

O filmie "Sztuka kochania" oraz wpływie postaci Michaliny Wisłockiej na własne życie opowiadała Magdalena Boczarska podczas spotkania w festiwalowym studiu Black Red White.

Niedziela dla Franka

Najbliższa niedziela w Kazimierzu upłynie pod znakiem Franka. To chłopiec, dla którego zbierane będą środki na leczenie. ALD – to rzadka choroba genetyczna. Wyleczyć jej nie można. Jedyne, co zrobić można – to poprawić jakość życia dziecka.

„Między brzegami – w krajobrazie kulturowym przełomowej doliny Wisły” – taki tytuł nosił jeden z cyklicznych wykładów przygotowanych specjalnie na 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. Ich dominantą jest – w Roku Rzeki Wisły – właśnie przepływająca przez Kazimierz Wisła, która organizuje życie Miasteczka. Widać to nawet w przypadku obecnego festiwalu, który w swojej nazwie ma właśnie jej dwa brzegi.

Strona muzyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi może zaskoczyć. Różnorodność brzmień sprawia, że publiczność nie może narzekać na nudę. Tym razem na kazimierskim Rynku wystąpiła Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.

„NIK ocenia, że zadanie inwestycyjne „Budowa szkoły w Kazimierzu Dolny” nie zostało należycie przygotowane i było realizowane niezgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym i pozwoleniem na budowę udzielonym w 2013 r. przez Starostę Puławskiego.” Tak Najwyższa Izba Kontroli zaczyna swoje „Wystąpienie pokontrolne”, które niedawno pojawiło się w Internecie.

Pierwszy weekend sierpnia warto spędzić w naszym mieście. Dlaczego? Aby pożegnać się z Dwoma Brzegami i skorzystać z innych rozrywek. Niżej dowiecie się jakich.

W najbliższy piątek w Synagodze odbędzie się koncert grupy Basra Kwartet, która swoją muzyką przeniesie słuchaczy w klimaty śródziemnomorskie. Usłyszymy więc brzmienia cygańskie, flamenco, ale także bardziej orientalne – ze wschodnich i południowo-wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego.

Pokaż stopkę