Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Gawęda o Domu Kuncewiczów

Data: 19 lutego

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów ul. Małachowskiego Kazimierz Dolny

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Kazimierz Dolny w obiektywie"

Data: 19 lutego

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów ul. Małachowskiego Kazimierz Dolny

Gawęda o Domu Kuncewiczów

Data: 19 lutego

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie oddział Dom Kuncewiczów ul. Małachowskiego Kazimierz Dolny

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 21 lutego

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Galeria Grabskich rozpoczyna ten rok od wystawy poświęconej Kazimierzowi takiemu, jaki jest obecnie. Zimowy, mroźny, ale też piękny i spokojny. Wszystko to uchwycił w swej sztuce Jacek Kośmiński. To właśnie jego obrazy będzie można wkrótce podziwiać na Lubelskiej 33.

Nadejszła wiekopomna chwiła… by ogłosić długo oczekiwane wyniki konkursu na limeryk kazimierski "Kazimierz w limeryku".

Piątek w Gminnym Zespole Szkół upłynął pod znakiem… lali. Dobiegła końca akcja UNICEF pomocy dzieciom potrzebującym z całego świata "Wszystkie kolory świata".

Piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny czy Edit Piaf mogliśmy usłyszeć  w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki podczas "Podwieczorku przy fortepianie". Przed publicznością wystąpili członkowie Kazimierskiej Kapeli Zgoda.

Przez cały tydzień trwała gorąca dyskusja na temat przyszłości oświaty w naszej gminie. Podczas posiedzeń komisji rodzice z Dąbrówki i Rzeczycy walczyli, by szkoły w ich miejscowościach nie zostały zlikwidowane. Finałem całej sprawy była piątkowa sesja Rady Miejskiej.

Kazimiernikejszyn 2017

Przed nami kolejna, czwarta edycja festiwalu Kazimiernikejszyn. Już dziś rezerwujcie swój czas na pierwszą połowę lipca. Będzie się działo!

Zastanawiacie się, co będzie się działo w Kazimierzu Dolnym w najbliższy weekend? Zajrzyjcie do naszego zestawienia!

Kazimierscy radni po raz kolejny dyskutowali o reformie oświaty oraz likwidacji szkół w Dąbrówce i Rzeczycy. Temat ten zdominował posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

Skoczkowie z całego świata mogą rywalizować w Turnieju Czterech Skoczni. Za to na Lubelszczyźnie po raz pierwszy można zmierzyć się w Turnieju Trzech Stoków - konkursie przeznaczonym dla wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Sprawy oświaty zdominowały posiedzenie Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Porządku Publicznego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Opiniowanie projektów uchwał odbywało się w obecności licznej rzeszy rodziców z Dąbrówki i Rzeczycy, którzy zapowiadają swoją obecność na wszystkich komisjach Rady Miejskiej i sesji.

Sezon narciarski 2016/2017 trwa w najlepsze. W Kazimierzu Dolnym i okolicy czynne są trzy ośrodki narciarskie: Stacja Narciarska Kazimierz, stok w Parchatce oraz NartSport w Rąblowie. Zapraszamy na narty!

Miniona sobota dla wielu kazimierzaków i miłośników Kazimierza upłynęła pod znakiem karnawałowego szaleństwa. W Zajeździe Piastowskim na III Balu Kazimierskim bawiło się 155 osób!

O wiewiórkach i drzewach, i o tym, że niełatwo odróżnić ziarno od plew  przeczytamy w kolejnym fragmencie książki Ewy Pisuli - Dąbrowskiej "Dwa brzegi ponad tęczą?".

Wraz z początkiem lutego Muzeum Czartoryskich w Puwałach przestało być oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Teraz jest to samodzielna instytucja. Skąd te zmiany?

Już po raz trzeci ekipa filmowa „Recepty na miłość” odwiedza Kazimierz. Widzieliśmy już m.in. sceny kręcone przy Kamienicy Celejowskiej, ucharakteryzowanej na komisariat, obserwowaliśmy też bohaterów przygotowujących się świąt Bożego Narodzenia. Teraz przyszedł czas na sceny nocne.

Szykują się zmiany na fotelu zastępcy burmistrza w kazimierskim magistracie. Hubert Banaszek pełni urząd do końca lutego.

O podsumowaniach, ale i o planach na przyszłość rozmawiali członkowie Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w Kazimierzu Dolnym podczas corocznego spotkania.

Jeśli najbliższy weekend spędzacie w Kazimierzu Dolnym, nie zapomnijcie zajrzeć do naszego zestawienia. Znajdziecie w nim informacje o imprezach i innych wydarzeniach, które w tym czasie odbędą się w naszym mieście.

Jaka będzie oświata w gminie Kazimierz w czasach nowej szkoły i "dobrej zmiany"? Dziś miała miejsce kolejna dyskusja nad przyszłością oświaty w Kazimierzu. Główna sala w Kazimierskim Ośrodku Kultury nie mieściła wszystkich zainteresowanych.

Już w piątek 3 lutego zapraszamy na koncert niezwykle utalenowanego Skye'a Steele - amerykańskiego człowieka orkiestry.

Pokaż stopkę