Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Słoneczkiem malowane, czyli historie pewnych plenerów Sława 2013 - 16

Data: 30 września - 20 października

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska Kazimierz Dolny

Debata publiczna na temat Korzeniowego Dołu

Data: 20 października

Miejsce: Sala konferencyjna Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza ul. Nadwiślańska 9

Spotkanie z Katarzyną Archimowicz

Data: 20 października

Miejsce: KOKPiT Biblioteka Publiczna ul. Lubelska 32/34 Kazimierz Dolny

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Dyplomaci w Kazimierzu

Ponad 30 ambasadorów akredytowanych w Polsce gościło w Kazimierzu w ostatnią niedzielę. Wizyta w Miasteczku zamyka trzydniowy pobyt dyplomatów na Lubelszczyźnie.

V Turniej Oldbojów w piłce nożnej im. Kazimierza Górskiego za nami. Były emocje, sportowe zmagania oraz mnóswto wspaniałej zabawy. A wszystko to dedykowane choremu na ADL małemu Frankowi Fernezemu.

Trwa Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. Miłośnicy fotografii wszystkich prawie specjalności medycznych spotkali się w Kazimierzu po raz piąty.

Już za tydzień... hitowy Dzień Edukacji Narodowej w kazimierskiej Synagodze. Premiera nowej, jubileuszowej płyty – „Sklejam się” i nie tylko.

Nowa organizacja ruchu wciąż budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy ulicy Krakowskiej spotkali się w tej sprawie z burmistrzem.

Do końca sezonu w Kuncewiczówce można oglądać prace studentów Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstałe pod opieką dr Agnieszki Zawadzkiej, adiunkta Zakładu Grafiki Warsztatowej UMCS podczas I Pleneru Plastycznego im. Tadeusza Pruszkowskiego.

Czołowi fascynaci jamajskiego ska-jazzu w kraju, wychwalani za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki” odwiedzą Kazmierz Dolny!

Batalia o łącznik

Podczas wczorajszego spotkania dotyczącego budowy szkoły w Kazimierzu przy przygotowanym długim stole dla przedstawicieli projektanta i wykonawcy oraz władz miasta zasiadły... tylko trzy osoby.

Zagłosuj na kazimierską bibliotekę i tym samym pomóż wygrać zestaw 250 książek dla dzieci. Konkurs „Przerwa na wspólne czytanie” trwa do końca października. Głosować można codziennie.

Jak spędzić zbliżający się weekend? W zaplanowaniu czasu pomoże nasze najnowsze zestawienie wydarzeń oraz imprez odbywających się w Kazimierzu Dolnym.

Do 20 października w KOKPiT oglądać można wystawę malarstwa "Słoneczkiem malowane". Autorami prac są m.in.: Mieczysława Izdebska – Łazorek, Roman Gruszecki, Jacek Kośmiński, Janusz Olszewski czy Dorota Otulska.

Kolejne kultowe miejsce w Kazimierzu… czekają zmiany. Od poniedziałku 2 października Kawiarnia Rynkowa zamyka swoje podwoje. Na szczęście tylko na czas remontu.

Emocjonujące zmagania drużyn piłkarskich, koncerty, pokazy taekwondo licytacje koszulek z podpisami sportowców, regionalne smaki na stoiskach z produktami. V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego już w najbliższą sobotę 7 października na boisku nad Wisłą.

Za nami już ostatnia wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. O czym tym razem rozmawiali radni? Jakie podjęli uchwały? O tym poniżej.

W Kazimierzu Dolnym trwa IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego. Gościem specjalnym jest Sir Roger Penrose, gwiazda światowej fizyki, matematyki i filozofii.

Andrzej Pągowski to kolejny bohater rozmowy przeprowadzonej przez Monikę Januszek Surdacką - kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, której towarzyszy Maria Kuncewiczowa.

Przyjeżdżasz na weekend do Kazimierza i zastanawiasz się, jaką ofertę kulturalną ma nasze miasto? Wszystkie informacje znajdziesz w poniższym zestawieniu.

W ostatnich dniach na Lubelszczyźnie realizowano zdjęcia do jednego z odcinków nowej serii „Ugotowanych”. Tym razem ekipa filmowców zawitała do Puław oraz do… Żmijowisk.

Pamięć Bohaterom!

Kamień upamiętniający rozbicie posterunku Milicji Obywatelskiej przez oddział Delegatury Sił Zbrojnych dowodzony przez mjr cichociemnego Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora 19 maja 1945 r. został odsłonięty. Stanął naprzeciwko dawnego posterunku MO w Kazimierzu.

To już jesień...?

19. Święto Jesieni za nami. Ci ciekawego można było zobaczyć na stoiskach? Jakie smakołyki serwowali wystawcy? Kto tym razem pojawił się na scenie?

Pokaż stopkę