Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


VIII Święto Wina na Zamku w Janowcu

Data: 27 maja

Miejsce: Zamek w Janowcu oddział Muzeum Nadwiślańskiego

Sobota literacka: "Czarne liście" Mai Wolny

Data: 27 maja

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska Kazimierz Dolny

Wycieczka Kazimierz od kuchni

Data: 27 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka Nadwiślańską Koleją Wąskotorową

Data: 28 maja

Miejsce: Karczmiska - Opole Lubelskie - Karczmiska - Polanówka

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Nadchodzący weekend będzie naprawdę ciepły, więc pewnie wiele osób spędzi go w naszym mieście. Turystów, którzy zastanawiają się, co robić w Kazimierzu Dolnym, zachęcamy do przejrzenia naszego zestawiania. Znalazły się w nim informacje o najciekawszych wydarzeniach i imprezach.

W najbliższą niedzielę 21 maja na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich obędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci spoczywających tam Polaków.

Radni wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej przygotowali wniosek w sprawie absolutorium dla burmistrza Kazimierza Dolnego z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.

Co znajdowało się w glinianym naczyniu, które przesądni budowniczowie chaty ponad tysiąc lat temu umieścili pod podłogą, a archeolodzy w Muzeum Nadwiślańskim odkopali latem ubiegłego roku? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca.

Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek - w Kazimierzu gości nierzadko. Tym razem zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Sklejam się”.

GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory (m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750. W najbliższy weekend w Kazimierzu jak co roku w maju pojawią się stare wojskowe samochody.

Na starcie II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II stanęło ponad 550 biegaczy. Na dystansie 10 km rywalizowali także kazimierzacy.

W sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych przy zbiegu ulicy Puławskiej i biegnącej po wałodrodze alei Kazimierza Wielkiego doszło do groxnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się dwa auta: mazda i audi.

Na listach startowych II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II jest już 530 zawodników. Czy będzie ich więcej niż rok temu? Dziś o północy kończą się zapisy internetowe.

Gdzie można spotkać muzykę? Czy w różnych zakątkach świata będzie brzmiała inaczej? Czy podróże wpływają na brzmienie? Na te pytania będzie odpowiadał Serhij Onyszczenko, który od trzech lat prowadzi projekt „Make like a tree”.

XXII Biegi o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego za nami. Na starcie stanęło 310 młodych biegaczy.

Czy już zaplanowaliście weekend? My oczywiście zachęcamy do odwiedzenia Kazimierza, gdzie wiosną zawsze dużo się dzieje. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym artykule.

Centrum Informacji Turystycznej informuje, że 11 i 12 maja (czwartek i piątek)  Zamek będzie niedostępny dla zwiedzających.

Kazimierzacy po raz kolejny porządkowali polskie groby na Wołyniu. Tym razem znowu w Kisielinie.

W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza trwają egzaminy maturalne. Za maturzystami już egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ale to nie koniec zmagań.

Zakręcona majówka

Rekord Polski w długości węża z nakrętek został ustanowiony! Wynosi on 403,5 m i mieści w sobie 12 672 nakrętki.

Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. I taki był właśnie weekend majowy w Kazimierzu: słońce i deszcz, burza i grad, ciut chłodniej i znów słońce.

Jerzy Gnatowski, Irena Duszacka, Jacek Jaroszewski, Krzysztof Ludwin, Waldemar Wojczakowski, Jan Grabski. Jeszcze co najmniej jeszcze przez tydzień będzie można oglądać wystawę „Akwarela królowa technik” w Galerii Grabskich.

Piątkowy koncert grupy Szalom Chełm przeniósł gości restauracji Bajgiel w klimaty przedwojennego Kazimierza. Szalom Kuzmir!

Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.

Pokaż stopkę