Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka Zagadkowy Kazimierz

Data: 29 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nocne zwiedzanie Kazimierza

Data: 29 czerwca

Miejsce: Kazimierz

Plenerowe Kino Letnie w Starej Łaźni: "Chce się żyć" reż. Maciej Pieprzyca

Data: 30 czerwca

Miejsce: Restauracja Stara Łaźnia ul. Senatorska 21

Wakacyjny kurs przewodnicki

Data: 19 czerwca - 1 lipca

Miejsce: Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Na ludową nutę, hej!

Festiwalowa sobota w Kazimierzu Dolnym zakończyła się, jak co roku, zabawą ludową na Rynku. Pogoda sprzyjała, więc tańcom nie było końca!

Trwają jubileuszowe 50. Targi Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym. Dziś ostatni dzień festiwalu.

W Kazimierzu w każdym miejscu tętni muzyka. Pod Synagogą gra i śpiewa zespół kurpiowski. Nad Grodarzem przekrzykują się instrumenty trzech grup muzykantów, skład których wydaje się tak płynny jak przepływający obok Grodarz - wciąż ktoś podchodzi, ktoś odchodzi - a muzyka trwa oklaskiwana przez publiczność.

W wigilię świętego Jana obchodzimy prasłowiańskie święto miłości. Pobliskie łąki i pola dostarczają ziół, a rzeki wody, by świeżo uwity wianek spławić wprost do rąk przyszłego męża. Prastare zwyczaje przypomniał na festiwalowej scenie w Kazimierzu zespół Hańszczanie. A kto z Państwa próbował w ten sposób zaczarować przyszłość? Czekamy na zdjęcia sobótkowych wianków naszych Czytelników.

Co robić w najbliższy weekend w naszym mieście? Z naszego najnowszego zestawienia dowiecie się, jakie imprezy zaplanowano w Kazimierzu Dolnym. Będzie się działo!

Ludowo po czesku

Na 51. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych nie mogło zabraknąć takze zagranicznych gości.  Oprócz zespołu Alda z Litwy w Kazimierzu występuje - po raz pierwszy - zespół ludowy  Praminek z Igławy z południowych Czech.

Rozpoczął się 51. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Będzie jak co roku barwnie, będzie dźwięcznie.

Korzeniowy Dół i inne okoliczne doły wkrótce wypełni artystyczne „buczenie”. Już w piątek startuje III Festiwal Didgeridoo 2017 „Dźwięki z Korzenia”. Zapraszamy do Klubojadalni Korzeniowa.

Chcielibyście się wybrać w podróż do Kazimierza, ale niestety nie jest to możliwe? Dzięki Drugiemu Programowi Polskiego Radia będziecie mogli usłyszeć co dzieje się w Miasteczku. A słychać dużo, bo trwa Festiwal Ludowy!

W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza trwają egzaminy zawodowe. Młodzież przystąpiła już do testu teoretycznego z przedmiotów logistycznych, hotelarskich w technikum, a także z poszczególnych zawodów w Zasadniczej Szkole Zawodowej. W poniedziałek po zakończeniu roku – część praktyczna, też pisemna.

Kazimiernikejszyn to festiwal niezwykły. Dotykający istoty kazimierskości. Sięgający źródła tego, co tu karmi miejscowych i koi przybyszów. Wiedzą to ci, którzy towarzyszą festiwalowi od początku. Czy Ty też to wiesz?

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku w Kazimierzu Dolnym obowiązują nowe zasady w ruchu drogowym. Jakie zaszły zmiany? Na co należy zwrócić uwagę?

W piątkowy wieczór 23 czerwca o godzinie 19.30 zagra ponownie Szalom Chełm w Restauracji „Bajgiel”. Poprzedni koncert został przyjęty przez licznych gości bardzo ciepło i zapowiedź kolejnej wizyty w Kazimierzu Dolnym bardzo ucieszyła fanów zespołu.

Spektakl „Wielka przygoda z Małym Księciem” zakończył cykl spotkań warsztatowych dla dzieci w Teatrze Klepisko w Skowieszynku.

Żyć jak Słowianie

Jak wyglądała kultura materialna we wczesnym średniowieczu? Odpowiedzi na to i inne pytania można było znaleźć podczas „Spotkań z Archeologią”, które odbyły się na terenie Grodziska Żmijowiska.

Już w pierwszą sobotę lipca w Kościele Farnym odbędzie się inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Przed nami siedem wyjątkowych koncertów w lipcu i sierpniu.

Już za tydzień po raz 51. na kazimierskim Rynku zabrzmi ludowa muzyka. Zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Komarom na pohybel

Mimo, że rok wydaje się suchy, w Kazimierzu i okolicach komary dają się nieźle we znaki. Skutecznie utrudniają życie nie tylko miejscowym, ale i turystom. Zaczerwienione swędzące ślady są wątpliwą pamiątką z Miasteczka. Na szczęście niedługo to się zmieni.

Utwory z najnowszej płyty zatytułowanej "Sklejam się" oraz nieco starsze piosenki Grażyny Łobaszewskiej mogliśmy usłyszeć podczas koncertu w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym.

W królewskim orszaku

Jak co roku w uroczystość Bożego Ciała uliczkami Kazimierza przeszła procesja eucharystyczna.

Pokaż stopkę