Schulz o Kuncewiczowej

Udostępnij ten artykuł

Już niebawem w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów pojawią się wyjątkowi goście. A wszystko to za sprawą równie wyjątkowego spotkania. By dowiedzieć się więcej, zapraszamy do Kuncewiczówki.

W sobotę, 15 października o godz. 17.00 w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym odbędzie się niezwykłe spotkanie. Program artystyczny przygotowali tzw. „strażnicy pamięci” Brunona Schulza, który bardzo cenił twórczość Marii Kuncewiczowej. Schulz żył w Drohobyczu, mieście równie magicznym jak nadwiślański Kazimierz.

 

Spotkanie dotyczyć będzie dwóch aspektów: niezwykłych twórców XX wieku: Marii Kuncewiczowej i Brunona Schulza oraz magicznych miast: Kazimierza Dolnego i Drohobycza.

 

W wydarzeniu weźmie udział red. Grzegorz Józefczuk, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza oraz dziennikarz „Gazety w Lublinie”, który wygłosi wstęp i poprowadzi program.

 

Odczyt pt. „Skwaśniałe wino życia” w „Cudzoziemce” Kuncewiczowej według Schulza wygłosi dr Wiera Meniok. Jest ona adiunktem Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu, kierownikiem Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego tegoż Uniwersytetu, oraz dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu.

 

Kolejnym gościem będzie Wiera Romanyszyn, będąca pracownicą Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu. Wiera Romanyszyn wygłosi odczyt pt. Bruno Schulz o Deborze Vogel.

 

Dodatkową atrakcją, jaka czeka na Państwa 15 października w Domu Kuncewiczów, będzie wystawa fotografii pt. „Prowincja osobliwa: Drohobycz Brunona Schulza”. Autorem prezentowanych prac jest Igor Feciak, fotografik z Drohobycza. Artysta jest autorem wielu albumów poświęconych Ziemi Lwowskiej, w tym rejonowi Drohobycza.

 

 

Data publikacji:

Autor:

Komentarze