Przeprawy promowe nieczynne

Skomentuj (16)

Nieczynne są przeprawy promowe z Kazimierza Dolnego do Janowca. Powodem jest wysoki stan Wisły.

W najbliższym czasie nie przedostaniemy się promem na drugi brzeg Wisły. Z powodu zbyt wysokiego stanu wody zarówno promy z Kazimierza do Janowca, jak i z Bochotnicy do Nasiłowa nie pływają. Jak długo to potrwa? Trudno powiedzieć.

- Będą to bardziej dni, niż godziny – mówi pracownik promu linowego Janowiec. - Wszystko zależy od wysokości wody.

Na chwilę obecną stan rzeki Wisły na wysokości Kazimierza jest wysoki, ale jeszcze nie ostrzegawczy. Jednak w Sandomierzu czy Zawichoście stan ostrzegawczy jest już przekroczony. Decydujące będą najbliższe godziny. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Harry
  Niestety...zyd (w NKWD) wyrznal nam inteligencje i dziś mamy o takie kwiatki !!
  SRODEK S E Z O N U .....a oni wstrzymują promy na największej polskiej rzece!!
  Co to oznacza w praktyce??...a no to znaczy,ze nie będzie pieniędzy,ktore można by zarobić na promie wozacym ewentualnych chętnych,na drugi brzeg...do Janowca!!
  Niestety ciemnota w Polsce jest na serio BARDZO gleboko zakorzeniona(w Kazimierzu jest nawet knajpa o tak wdzięcznej nazwie.....przypominajaca polakom o ich SKRAJNEJ głupocie!!) I zamiast oddac WSZYSTKIE promy w prywatne rece i po prostu tłuc kase---to oni wola tlumaczyc sobie i turystom...ze "dzisiaj ...NIE"!!::)))))))))!!
  Ale jak się przyjdzie porownywac....to ZAWSZE albo USA....albo...RFN...i ze to MY jesteśmy lepsi...JA BYM TYCH PRZEWOZNIKOW DO SADU PODAL...........I TO N A T Y C H M I A S T !!!!!!!!!!!!!!!
 • Zdzisław.
  Kochani czy wy naprawdę macie problemy z odrobina humoru, przecież tylko dzięki temu jeszcze w tym kraju nie powstało następne powstanie narodowe, kto się do władzy nie dorwie to zamiast mądrzej rządzić wprowadza następne idiotyzmy a dzięki sypaniu pieniędzy na kler Ci zatwierdzą , ze to dobre, a ciemnota poprze tych których których rydzyk wskaże. Dajcie spokój "Jarosławowi Bohatyrowiczowi "bo jeszcze jakieś bezeceństwo wymyśli.
  • Rodacy ! Kosy, motyki na sztorc !
   Zdzisiek poczekaj jeszcze, owsy dożniem i później będziem klepać, obsadzać kosy na sztorc.
 • Mat
  Już czynne, woda opada i prom kursuje.
  • pijany znad Grodarza
   To most niepotrzebny ?
 • klient371636
  Zajmijcie się lepiej zamknięciem ulic w Kazimierzu dla ruchu samochodowego, bo Was i waszych turystów z których żyjecie , rozjadą, a nie tylko sączyć jad na każdy inny pomysł . Nawet nie wiecie gdzie ma być most i jakie nowe drogi do niego powstaną, tylko widać Waszą nienawiść i zaściankowość. Kiedy wreszcie ktoś rozsądny pomyśli o Tym pięknym miasteczku.
  • pijany znad Grodarza
   Ty też nie wiesz a głos zabierasz. Wiedz, że most W KAŻDEJ sytuacji to zabicie Kazimierza.

   Całe szczęście, że też, zdaje sobie z tego sprawę pan Morawiecki, a jego : " będzie most " skierowane było do odbiorców SŁYNNEGO powiedzenia Jacka Kurskiego. Jako @klient371636 pewnikiem znasz je. Nas ono nie dotyczy.
  • Jankiel
   @ Pijany...... " Kiedy wreszcie ktoś rozsądny pomyśli o Tym pięknym miasteczku ? " My już myślimy! Nasze komitetniki były już na boisku szkolnym. W naszym kibucu jest już ciasno bo dojechali nasi rodacy z Rosji. Araby nas napadają a Wy tam w Kazimierzu nie umiecie się rządzić.
 • MiM
  na następnym zlocie pislamistów znów go obiecają
  • Tlen
   Precz z mostem i precz z Pisem. Pytam po co tu most? Pewnie ktoś mógłby budować tunel pod Himalajami. I ktoś by z niego korzystał tylko po co i jakim kosztem?
  • Maurycy z Bochotnicy
   Oczywiście, że łączenie brzegów za pomocą mostów to szczególnie głupi pomysł, na który mogła wpaść tylko bezrefleksyjna i zapóźniona cywilizacyjnie władza "tego kraju". Dużo wygodniej korzysta się z promów, taksówek rzecznych, kryp, tratew, europalet lub brodów. Można też w ogóle nie przeprawiać się na drugą stronę, bo i po co? W związku z tym postuluję rozebranie innych podobnych głupich i niepotrzebnych mostów w Puławach, Kamieniu i w Annopolu. Cała Polska parkiem narodowym!
  • pijany znad Grodarza
   M aurycy.
   Na europalecie nie popłyniesz. Czy rozbierać mosty ?. Tylko głupi o tym by pomyślał, a ten co wysuwa taki postulat to walnięty dokładnie. Jestem przeciw.

   ps. Na miły Bóg. Nie rozbierajcie mostu w Bochotnicy.
  • Maurycy z Bochotnicy
   Pijany... ale ty poważnie traktujesz to forum... , a to był tylko frywolny komentarz skierowany do zacietrzewionego przeciwnika mostów i PIS-u. A co do mostu w Bochotnicy, to możesz mieć pewność, że kamień mu z przęsła nie spadnie...
 • Piotrek
  Na szczęście most będzie to wysoki poziom nie straszny. Tylko coś go nie budują. Ucichło jakoś. W przyszły roku można bybyło jechać do Janowca truskawki sprzedawać.
  • Piotruś
   Na szczęście mostu nie będzie - ten ( nie jedyny ) poroniony pomysł wybitnego "premiera" i nie mniej wybitnego historyka nie ma szans na realizację.
  • Harry
   smiesza mnie te komentarze tych wszystkich "jeteligetnych"......którzy uwazaja,ze to forum prezentuje "pewien poziom":::::)))))))))))))))))))))......biedni ludzienkowie....ja nie wiem co to jest za zwyczaj w polandii,ze jak ktoś jest po studiach...znaczy inteligent....bo potocznie,to już po maturze jest ;))).....inteligent!!
   kiedyś za głębokiej komuny(jak jeszcze Esterka była....)tam,wlasnie w tej knajpie spotkałem gostka,ktory twierdzil,ze ma emeryture z Londynu...bo tam ponoc ktoś tam walczyl...facet ubrany w garniak(jak by go tydzień nie zdejmowal).....i lubil wypic--no,to faktycznie on nie udawal--on był faktycznie zdolny i to było SLYCHAC !!....przede wszystkim ODPOWIADAL na to co się do niego mowilo !!(czego na tym forum nie uświadczysz)

Mapa

Promy

Prom przez Wisłę do Janowca


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę