Nadwiślańskie Drezyny Rowerowe wakacyjnym hitem!

Lubicie aktywny wypoczynek? Zaledwie 18 minut drogi od Kazimierza Dolnego kursują drezyny rowerowe. W Karczmiskach można zrobić sobie przejażdżkę rowerami po torach. Po torach, których niektóre odcinki pochodzą z XIX wieku.
Dla miłośników kolejnictwa udostępniono zwiedzanie kompleksu stacyjnego i Muzeum Kolejki w Karczmiskach. Dodatkowo jest możliwość wejścia na wieżę widokową, w której na każdym piętrze zaprezentowano wydruki starych zdjęć na płótnach. Całość wieńczy taras widokowy, z którego przez lunetę można podziwiać panoramę okolic aż po horyzont.

Nadwiślańskie Drezyny Rowerowe, które kursują w ramach Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej,  są jedyną tego typu atrakcją na Lubelszczyźnie i jedną z nielicznych w Polsce.

A jak już jesteście w powiecie opolskim, to dodatkowo 10 minut drogi od Karczmisk warto wybrać się na spacer niezwykłą ścieżką przyrodniczą „Kleniewo” albo spojrzeć na panoramę przełomu Wisły z rezerwatu przyrody „Skarpa Dobrska”.

Źródło: materiały prasowe

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę