Dowcip z okazji Dnia Śmiechały?

Udostępnij ten artykuł

Czy to nie przypadkiem dowcip z okazji Dnia Śmiechały? – pytają miłośnicy Kuncewiczówki na wieść o zlikwidowaniu funpage’a Domu Kuncewiczów na Facebooku. Sprawdziliśmy. Nie, to nie dowcip.

Z Facebooka zniknął nagle funpage Kuncewiczówki, który ułatwiał oddalonemu od centrum literackiemu oddziałowi Muzeum Nadwiślańskiego kontakt z miłośnikami tego miejsca, Kazimierza i literatury.

- Pracowałam tam prawie 11 lat, więc wiem, że FB był najskuteczniejszą metodą popularyzowania literatury w najbardziej nieliterackich kręgach – pisze na swoim profilu facebookowym Wanda Michalak, była kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego. – I tak unicestwiono pokaźną grupę fanów, 5 lat pracy trzech redaktorek i nade wszystko – potężne medium. Spektakularny strzał w stopę!

Podobny los spotkał wszystkie funpage oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego, które z Facebooka zniknęły z końcem marca. Dlaczego? Okazuje się, że Muzeum Nadwiślańskie porządkuje strategię promocji swoich działań.

– Muzeum Nadwiślańskie obecne jest na Facebooku pod adresem FB/MuzeumNadwislanskie – mówi dr Seweryn Kuter, specjalista ds. promocji Muzeum Nadwiślańskiego. – Realizujemy konsekwentnie strategię integracji wizerunku Muzeum, zatem głównym medium pozostaje funpage macierzysty, a nie profile oddziałowe. Teraz wszelkie informacje będą ukazywały się na ogólnym FB. Zapraszamy do polubienia i śledzenia na bieżąco informacji o naszej ofercie.

W sieci pojawi się inna forma promocji Domu Kuncewiczów – blog.

– Blog daje większe możliwości promowania literatury i czytelnictwa, ponieważ można na nim umieszczać obszerniejsze treści oraz większą ilość zdjęć, w dodatku w przejrzystej formie – mówi Seweryn Kuter. – Ponadto wpisy na blogu będą promowane na FB macierzystym.

Blog Kuncewiczówki zacznie funkcjonować – jak zapewnia Muzeum Nadwiślańskie – z początkiem kwietnia pod adresem Kuncewiczowie.com. Czy z tej formy skorzystają także inne oddziały Muzeum?

 – Być może, choć póki co tylko oddział literacki wyraził chęć prowadzenia bloga. Oddział Przyrodniczy oraz Oddział Grodzisko Żmijowiska umieszczają artykuły tematyczne bezpośrednio na stronie internetowej Muzeum, w zakładce Lokalizacje – mówi Seweryn Kuter.

 

Miłośnicy Kuncewiczówki, nie mogąc się jednak pogodzić ze zniknięciem funpage'a, założyli na Facebooku Klub Przyjaciół Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów.

 

Data publikacji:

Autor:

Komentarze