Wiosna Kobiet

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska 12
  • Data rozpoczęcia: 2020-03-14
  • Data zakończenia: 2020-03-14
  • Godzina rozpoczęcia: 11:00:00
IMPREZA ODWOŁANA!

W Kazimierzu Dolnym Dzień Kobiet trwa dłużej - to będzie Wiosna Kobiet.
Z tej okazji w soboty 7 i 14 marca odbędą się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki wiosenne spotkania i warsztaty. Prace powstałe na warsztatach stają się własnością ich twórcy (prezent od KOKPiT)
Program:
7 marca:
11.00 – 13.00  Warsztaty ceramiczne lepienia ręcznego w glinie naturalnej. Prowadzenie: artystka ceramiki Olena Suvorowa.
14.00 – 16.00 Warsztaty malarstwa na porcelanie. Prowadzenie: Dorota Opolska – Maksym.


14 marca:

11.00 – 14.00 Warsztaty szycia maskotki owieczki. Prowadzenie: Anna Szymańska.
15.00 „Medalion z ametystem” - o sile kobiet w życiu i literaturze rozmawiają pisarki: Anna Bolecka i Maja Wolny.

Anna Bolecka jest nagradzaną autorką wielu  powieści (m.in „Biały kamień”, „ Kochany Franz”).  W jej ostatniej książce „Medalion z ametystem” żyjąca na przełomie XIX i XX w. bohaterka  uświadamia  sobie, że jej mąż nie powróci z podróży do Ameryki. Konieczność utrzymania czwórki dzieci zmusza ją do wynajmowania części mieszkania lokatorom. Wkrótce jej salon przeobraża się w miejsce spotkań młodopolskich literatów, arenę światopoglądowych dyskusji, artystycznych sporów i gorących romansów. Czasy się zmieniają, kolejne stulecie przynosi miastu polityczne i społeczne niepokoje, wprowadza również inną modę i konwenanse.

Maja Wolny - pisarka, kurator wielu międzynarodowych wystaw, autorka esejów, sztuk teatralnych, powieści: „Kara”, „Dom Tysiąca Nocy”, bestselerowych „Czarnych liśc”, „Księgobójcy” oraz „Powrotu z Północy”. 18 września 2019 r. ukazała się jej najnowsza powieść „Jasność”. Mieszka i tworzy w dwóch krajach: Polsce i Belgii. Jako jedyna kobieta przejechała przez Syberię z bagażem podręcznym.

Wszystkie spotkania są bezpłatne!


Warsztaty tylko dla dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 81 881 00 40. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Źródło: KOKPiT

Skomentuj


Pokaż stopkę