Wernisaż wystawy Tadeusza Strzępka

Tadeusz Strzępek – Tyhi
Wernisaż 1 sierpnia 2020 r. o godz. 14.00
Urodził się na południu Polski, w Głuchołazach.
Dyplom w 1979 r. (Warszawska ASP, na wydziale Architektury Wnętrz). Studiował architekturę wnętrz, architekturę malarstwo i ceramikę. W Dreźnie (Niemcy), w Warszawie (Polska) i w Highland Park (USA, IL).
Malarstwo z niezmienną pasją uprawia od 50 lat. Jeszcze w czasie studiów zafascynował go pejzaż Kazimierza nad Wisłą, który do dziś, stanowi główne źródło jego twórczej inspiracji.
Tam też, Tadeusz organizuje własny dom i pracownię (w Męćmierzu). Jako artysta malarz ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt indywidualnych wystaw: w Polsce, Niemczech, Chorwacji i w Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie wyjeżdżał do Niemiec, do Stanów Zjednoczonych i do innych europejskich krajów, zdobywając doświadczenia zawodowe i artystyczne.
Przez wiele lat prowadził cieszącą się dużym powodzeniem firmę PAT-Art., o profilu architektonicznym (projektowanie i wykonawstwo).
Inspiruje go natura, światło, ale też architektura.
Tadeusz Strzępek maluje bez pośpiechu nakładając kolejne warstwy farb na siebie. Jedna warstwa schnie co najmniej tydzień, więc obraz odkłada, potem maluje znowu, trwa to miesiące, a niekiedy lata.
Tadeusza obrazy mają swój niepowtarzalny charakter, tworzą przestrzeń, w którą chciałoby się wejść. Jego obrazy fascynują tym bardziej im dłużej się z nimi przebywa…
W obrazach widać dużo szczegółów i rysunku. Często wkleja w swoje obrazy różne przedmioty znalezione w plenerze. Można na nich znaleźć piasek z Wisły, czasem patyczek z miejsca gdzie malował obraz, kamyki, kawałki drewna.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Udział w wydarzeniu zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarno-epidemiologicznymi.

Źródło: KOKPiT

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę