Wernisaż artysty Dawida "Denver" Kędzierskiego

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Pensjonat Joanna ul. Sadowa 3 Kazimierz Dolny
  • Data rozpoczęcia: 2016-06-18
  • Data zakończenia: 2016-07-02
  • Godzina rozpoczęcia: 18:00:00

Teatr na Klepisku zaprasza do Pensjonatu Joanna na wystawę malarstwa Dawida "Denver" Kędzierskiego.

Nowy cykl prezentowania Sztuki na Klepisku rozpoczął niedawno Michał Mroczka. Czas na kolejnego artystę! Tym razem zapraszamy do Pensjonatu Joanna Kazimierz Dolny przy ulicy Sadowej 3, na wernisaż, który odbędzie się 18 czerwca 2016 roku o 18:00. Miejsce to znajduje się w samym sercu Kazimierza, zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Wystawę będzie można oglądać od 18 czerwca do 2 lipca 2016r.

Dawid Kędzierski „Denver” 1984 r. urodzony w Dynowie.

Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni malarstwa profesora Marka Pokrywki i doktora Antoniego Nikla. Dyplom z wyróżnieniem uhonorowany trzecią nagrodą im. Jerzego Panka w 2009 r.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Zakopane. Jest współzałożycielem międzynarodowej grupy artystycznej Niezależna Akademia Frenetyków.

Od 2011 roku prowadzi wraz z żoną Magdaleną autorską pracownię Inversja w Nowym Targu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich i rzeźbiarskich oraz wystawach przeglądach artystycznych i konkursach.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rzeźbę, rysunek i LandArt. Prace artysty znajdują się w zbiorach placówek kulturalnych oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą miedzy innymi: Słowacja, USA, Brazylia, Japonia, Ukraina i Austria.

Mieszka i pracuje w Nowym Targu.

Skomentuj


Pokaż stopkę