W starym kinie... wernisaż wystawy Mieczysławy Izdebskiej - Łazorek

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Hotel Kazimierzówka ul. Góry 10
  • Data rozpoczęcia: 2018-07-29
  • Data zakończenia: 2018-08-05
  • Godzina rozpoczęcia: 13:00:00

W starym kinie... wernisaż wystawy Mieczysławy Izdebskiej - Łazorek
Zapraszam w podróż po Kazimierzu, jakiego już nie ma. To fantasmagorie. Opowieść w kadrach przypominających stare fotografie. Wspomnienie Miasteczka, w którym spędziłam całe życie” (Mieczysława Izdebska-Łazorek)

„Jej obrazy przywodzą na myśl senne marzenia lub ilustracje do najpiękniejszych bajek. Oglądający ma ochotę wejść do tego pięknego świata – świata widzianego oczyma wrażliwej na piękno artystki. (…) Kiedyś o pani Mietce (tak podpisuje swoje obrazy) mówiono, że jest żoną wielkiego Jana Łazorka – jednego z najsłynniejszych kazimierskich malarzy. To pod jego okiem młoda, zdolna dziewczyna kształciła swój malarski warsztat, ale kiedy pan Jan zmarł, ona rozwijała się dalej, dopracowując się własnego, charakterystycznego stylu. Jej kwiatów, dmuchawców czy spowitych mgłą kościółków nie da się pomylić – od razu wiadomo, spod czyjego pędzla wyszły. Przybyli na wernisaż jednoznacznie orzekli – pejzaże pani Mietki są urzekające. Patrząc na nie przenosimy się do innej, piękniejszej rzeczywistości.” („Gazeta Puławska – Tygodnik Powiśla” 2012/14)

Mieczysława Izdebska - Łazorek – Malarka baśniowych pejzaży. Właścicielka galerii, Prezes Fundacji Łazorek. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

 

Źródło: Mieczysława Izdebska - Łazorek

Skomentuj


Pokaż stopkę