Sobota w Muzeum - Dom Kuncewiczów

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Dom Kuncewiczów
  • Data rozpoczęcia: 2021-05-15
  • Data zakończenia: 2021-05-15
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00:00
  • Koszt: 1 zł
Oddział Dom Kuncewiczów zaprasza na „Sobotę z Muzeum”. Z racji obostrzeń epidemiologicznych mamy alternatywną propozycję. W sobotę bilety wstępu do naszego Domu będą kosztować zaledwie złotówkę!
W godzinach 10.00 i 12.00 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Nie zabraknie faktów, ale także ciekawostek i anegdot, związanych z kazimierskim domem Marii i Jerzego Kuncewiczów, zgromadzonych tu eksponatów oraz wydarzeń, których świadkiem była willa „Pod Wiewiórką”. Oprowadzanie odbywa się bez dodatkowych kosztów.
To nie wszystkie atrakcje.
Zachęceni pomysłem akcji „Wiersze w mieście” chcemy Państwa obdarować poezją. Jak czytamy w informacji organizatorów z europejskich instytutów kultury i działów kulturalnych ambasad, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Instytutów Kultury Europejskiej (EUNIC) Warszawa,  akcja „Wiersze w mieście” to literacka odpowiedź na palące problemy naszych czasów. Niepewność, związana nie tylko z pandemią, ale także zawirowaniami geopolitycznymi oraz zmianami klimatycznymi powoduje, że to we wspólnocie je znajdujemy. Całe spektrum emocji znajdziemy w wierszach poetów z Austrii, Czech, Estonii, Flandrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Niemiec, Portugalii i Polski, a także Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch.
Chcielibyśmy dołożyć swój kamyczek do akcji „Wiersze w mieście”, której kulminacja przypada 15 maja. Nasz pomysł jest prosty: pierwszych 20 odwiedzających Dom Kuncewiczów w najbliższą sobotę turystów otrzyma w prezencie zestawy tomików poetyckich. Ich autorami są polscy poeci współcześni. Do zestawów jest dołączona zakładka, zachęcająca do czytania poezji.

Źródło: materiały prasowe

Skomentuj

Mapa

Muzea

Dom Kuncewiczów


Pokaż stopkę