Maria i Jerzy Kuncewiczowie - wspomnienia. Spotkanie z Henryką Utą Gnatowską

Do końca września w galerii „Pracownia” Domu Kuncewiczów trwa wystawa prac Jerzego Gnatowskiego. A już w najbliższą sobotę, 19 września o godz. 16.00 zapraszamy do willi „Pod Wiewiórką” na spotkanie z Henryką Utą Gnatowską. To absolwentka historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie. Od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą.
Z Kazimierzem Dolnym jest związana od wielu lat. Przyjeżdżała tu z rodzinnego Lublina, z rodzicami, potem z mężem i dziećmi. Ma tu ulubione miejsca, ale przede wszystkim prawdziwe i trwałe przyjaźnie. W gronie serdecznych znajomych byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Udało nam się namówić Utę Gnatowską, aby podzieliła się swoimi o nich wspomnieniami. Będzie to opowieść wzruszająca, nie pozbawiona ciekawostek i dykteryjek.
Spotkanie „Maria i Jerzy Kuncewiczowie – wspomnienia po latach” odbędzie się 19 września (sobota) o godz. 16.00 w salonie Domu Kuncewiczów. Wstęp – wolny.
Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj

Mapa

Muzea

Dom Kuncewiczów / Muzeum Nadwiślańskie ul. Małachowskiego 19


Pokaż stopkę