Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych: "Kreacje w plakacie filmowym"

"Kreacje w plakacie filmowym"- spotkanie z Ryszardem Wojtyńskim.

Podczas godzinnego spotkania Ryszard Wojtyński opowie o pracy podczas realizacji licznych plakatów filmowych, ale także odsłoni kulisy pracy przy efektach specjalnych polskich superprodukcji. Pokaże poszczególne etapy pracy, opowie zabawne anegdoty. Po zakończeniu pokazu Ryszard Wojtyński w zaaranżowanym studio wykona sesję do plakatu  hipotetycznego filmu. Poszukujemy 3 modeli: kobiety (do 25 lat), mężczyzny (do 25 lat) oraz osoby starszej (dowolnej płci), która wcieli się w czarny charakter. Cała sesja z modelami oraz kulisy pracy nad plakatem będzie można obserwować z bliska. Czas trwania sesji ok. 2 i pól godziny.

Planowana jest także wystawa Ryszarda Wojtyńskiego pt: "Osobowości Dwóch Brzegów". Szczegóły podamy w możliwie krótkim czasie, po dokonaniu ostatecznych ustaleń.

Ryszard Wojtyński.
Urodził się w Olsztynie w 1958 roku. Od 1971 mieszka w Warszawie.
Wykształcenie wyższe, mgr sztuki, absolwent warszawskiej ASP 1987 r.
Jako student współpracował z klubami akademickimi ALFA i STODOŁA przy oprawie imprez artystycznych. Początkowo zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją i plakatem (wydawnictwa: KAW, ALMAPRES, FANTASTYKA, TONPRES i inne).
W latach 1988 - 1991 pracował w Nowym Yorku dla firmy "Prima". Wyszkolił ponad 100 grafików i projektantów dla takich firm jak: MACY'S, LONDON FOG, CHEROKEE, MISSONI i inne). W tym czasie współpracował również z agencją Leslie Barany Comunication jako grafik przy projektowaniu okładek do książek, płyt muzycznych i reklam prasowych. Brał udział w wystawach zbiorowych w Nowym Yorku.
Po powrocie z USA założył firmę ARTLOGIC, której właścicielem jest do dziś. W ARTLOGIC był realizatorem i współrealizatorem efektów specjalnych do ponad 20 produkcji filmowych takich jak: Ogniem i mieczem, Dzieje mistrza Twardowskiego, Stara baśń, Bitwa Warszawska 1920, Młode wilki, 6 dni strusia, RH+ i wielu innych oraz do reklam, filmów i spektakli telewizyjnych.
W latach 2014-2015 kierował zespołem kreatywnym w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych). Tam też stworzył silny zespół grafików komputerowych i był współrealizatorem projektów związanych z produkcją i techniką filmową.
Od kilku lat kształci dzieci i młodzież w zakresie rysunku, malarstwa, kompozycji. Wykłada Estetykę w Obrazie Filmowym na Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie.
Jego pasje to również: fotografia, tworzenie muzyki, poezji i prozy oraz tłumaczenie tekstów piosenek. Obrazy, rysunki i litografie Ryszarda Wojtyńskiego znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Muzeum H.R. Gigera w Szwajcarii oraz licznych kolekcjach prywatnych.
Obecnie realizuje własne plany artystyczne.

Źródło: Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę