Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: start: rynek przy studni
  • Data rozpoczęcia: 2020-08-08
  • Data zakończenia: 2020-08-08
  • Godzina rozpoczęcia: 11:00:00
Fuzja Akademii Odkryć Fotograficznych i Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej
11.00-12.00 -"Pomieszane z poplątanym"- plener dla wszystkich miłośników kreatywnych i szalonych wyzwań (spotkanie przy studni),
12.00-13.00 -"Studio Studnia"-do plenerowego studia fotograficznego- na czerwony dywan zaprosimy artystów, mieszkańców, turystów i festiwalowych gości, każdy poczuje się wyjątkowo,
13.00-14.00 -"Kreacyjne Szaleństwo"-wspólna akcja Tomka Sikory i Jacka Boczara.
Jak zapewniają organizatorzy, każdy uczestnik tego szalonego wydarzenia stanie się bohaterem misternie zaplanowanej sceny rodzajowej...nieoczekiwanie nastąpi odwrócenie ról.

Tomek Sikora
Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 84 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotgrafem reklamowym roku w Australii gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.
W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album
„Tomek Sikora światłoczuły“ zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot.
Od dziesięciu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu pracując nad najnowszym albumem “Cztery pory roku” w którym pokazuje Polskę swoich marzeń. ostatnie cykle to „ Fotografia uliczna” oraz „Tribut to colours” „Dysharmonia” „Jesteśmy” oraz wydana przez Agorę książka - wywiad ilustrowany zdjęciami „Tomek Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką”
Najnowsze projekty na stronie:
 www.tomeksikora.eu

Jacek Boczar
(ur. 09.06.1986) - Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych
w Katowicach i Akademii Fotografii w Krakowie. Zdobywca tytułu „Talent Województwa Śląskiego” oraz Stypendium Prezydenta Miasta Tychy za wybitne osiągnięcia artystyczne. Od najmłodszych lat prowadził dokumentację imprez masowych dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Współpracował z Katowickim Oddziałem Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia ukazywały się również w Dzienniku Zachodnim, Górnośląskim Informatorze Kulturalnym, w kalendarzach i programach teatralnych. Przez cztery lata prowadził własną firmę reklamową. W tym czasie projektował plakaty, okładki płyt i broszury informacyjne. Pracował jako asystent studia w Akademii Fotografii w Krakowie. Tworzył fotograficzne materiały szkoleniowe dla pracowników fabryk. Uczył obróbki zdjęć w programie Photoshop i obsługi programów do laserowego grawerowania w kamieniu. Dokumentował przebieg zabiegów neurochirurgicznych do celów edukacyjnych w Sport-klinice w Żorach.
 Od kilku lat pracuje poza branżą fotograficzną. Mimo to do dziś realizuje autorskie projekty związane z fotografią portretową i inscenizowaną. Pasjonuje go tworzenie zdjęć kreacyjnych wraz z różnymi metodami ich przetwarzania. Prowadzi warsztaty dla Akademii Slow Managemant w ramach programu Culture Pro w Krakowie.
Jego prace były prezentowane na wystawach w Polsce (Tychy, Katowice, Kraków, Łódź, Kalisz, Zabrze) Niemcy (Dusseldorf) Litwa (Wilno) Czechy (Ostrava) Bułgaria (Sophia).

Źródło: Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych
Skomentuj


Pokaż stopkę