Kazimierskie smaczki i smaki. Wycieczka

Kazimierskie smaczki i smaki. 

Anegdoty, zabytki i lokalna kuchnia.

Wycieczka dla duszy i zmysłów.

To zdecydowanie więcej niż wycieczka, doskonała na zimowy czas.

To kilkugodzinne poznawanie i smakowanie Kazimierza Dolnego wieloma zmysłami, częściowo w plenerze, a częściowo w ciepłym przytulnym wnętrzu restauracji Filiks. Prawdziwy kazimierski niezbędnik. Połączenie historii i współczesności. Wszystko podane w barwnym anegdotycznym przekazie znakomitego przewodnika – Doroty Szczuki.

Do tego relaksujące spotkanie towarzyskie z degustacją lokalnych potraw, specjałów i tutejszych win. Będzie trochę kazimierskich dźwięków, starych zdjęć i innych ciekawostek. Wycieczka jest okazją, by spróbować wielu lokalnych przekąsek, produktów i kilka potraw z Kazimierza i Lubelszczyzny. Nasycicie się smakami m.in. kazimierskich wypiekanych kogutów, dymionych śliwek, cebularzy, serów, derenia, czymś z kuchni żydowskiej i regionalnymi potrawami. 

Spacer po miasteczku trwać będzie ok. 1,5 godz. (w zależności od pogody), pozostała część spotkania w restauracji Filiks, w sali z widokiem na Wisłę.

Kiedy: 22.01.2022 (sobota), godz. 12.00 - spotkanie pod Centrum Informacji Turystycznej w rynku. 

Cena:

Za samo zwiedzanie - dorośli 30 zł/os., dzieci do 5 roku życia bezpłatnie, powyżej - 10 zł/os.

Za całe 4-godzinne spotkanie z doskonałym jedzeniem i innymi atrakcjami w restauracji – 130 zł/os., dzieci do 12 lat – 60 zł.

Ze względu na konieczny czas przygotowania potraw - na zgłoszenia udziału w wycieczce czekamy do piątku, do godziny 12.00.

Kontakt i rezerwacja: Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka - tel. 501 175 805.

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę